דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / : Agile Israel 2019 אירוע ה- Agile וה- DevOps המרכזי של ישראל
יעל רבינוביץ צילם ניב קנטור

: Agile Israel 2019 אירוע ה- Agile וה- DevOps המרכזי של ישראל

אינדקס חברות וספקים

יתקיים ב- 21/5 ב- LAGO ראשל"צ בהובלת אנשים ומחשבים ו AgileSparks

יניב קאלו, סמנכ״ל הטכנולוגיות של אפליקציית שירותי חניה, רכב ודרך פנגו: "העבודה בתצורת Lean-Agile  לצד המעבר לענן והטמעת תהליכי DevOps , אפשרו לנו לצמצם סיכונים ביוזמות חדשות, לנוע מהר יותר ולהיענות לדרישות הלקוחות מהר יותר"

פרסום

יעל גרוהמן-רבינוביץ', שותפה ומאמנת בכירה לאג'ייל באג'יילספאקרס: "הגישה האג'ילית מאפשרת להגיב בצורה גמישה ומהירה לשינויים בדרישות, ונשענת על ההנחה כי בעולם העסקי במתכונתו הנוכחית והעתידית, המהיר אוכל את האיטי ולא הגדול את הקטן"

 

בעולם עסקי דינאמי ודיגיטלי, המתאפיין בקצב שינויים מהיר ומשבש ובמוטיבציית שיא להביא ללקוח ערך "כאן ועכשיו", כובשות מתודולוגיות ה  Agile-וה-DevOps  את הבכורה בארגונים בכל הרמות: סטארט אפים וארגוני אנטרפרייז כאחד, ככלי אפקטיבי לשיפור יכולות והשגת יעדים עסקיים. בכנס  Agile Israelשיתקיים זו השנה ה-12 בהובלת קבוצת אנשים ומחשבים ואג'יילספארקס, ישתתפו מאות מקצוענים בתחום, לאירוע שיחבר לראשונה את שלושת קודקודי המשולש: Agile, DevOps ו- Lean Startup. שילוב של שלושת הגישות נועד לייצר הרחבה ושיפור ביכולות של הארגון, ומאפשר לו אספקה מתמשכת של ערך ללקוחות ולצרכנים. שילוב זה מודד את עצמו כל הזמן, על מנת להגביר ולדייק את המוצר לצרכים של הלקוח. בבסיס כל הגישות עומד העיקרון של יצירת ערך ע"י צוותים מוכווני לקוח שעובדים במקטעים קטנים וחותרים למגע ישיר עם הלקוח.

לדברי ארז טאצ'ר, מנכ"ל אג'יילספארקס,"הכנס השנתי מאגד את מיטב המוחות הפועלים בזירת האג'ייל, ומשלב חשיפת מחקרי מקרה מעוררי השראה ( Case Studies ) של ארגונים בינלאומיים שנרתמו לתהליך. המפגשים המקצועיים והפאנלים נועדו להעניק לחברות ארגז כלים להיערכות מקצועית וניהולית מיטבית לתחרות בשוק תחרותי, ולהגיב במהירות בהתאם לדרישות שוק משתנות. אג'ייל ספארקס פועלת מישראל, הודו וארה"ב, ומבצעת פרויקטים בפריסה גלובאלית, לרבות באירופה ובאוסטרליה. אנחנו רואים מגמה ברורה לפיה אם בעבר שימשו גישות האג'ייל את חברות ההזנק בשלבים המוקדמים לפעילותן, הרי שבשנים האחרונות ניכרת צמיחה משמעותית באימוץ כלים אג'ילים בקרב ארגונים בכל הרמות, לרבות בארגונים גדולים כמו בנקים, חברות ביטוח וארגונים רגולטוריים", הוא מפרט. מבין הדוברים בכנס השנה, נציגים של החברות WEWORK, Jolt, JFrog, Intel, Red Hat, Outbrain, LIVEPERSON ועוד רבות נוספות.

"האג'ייל הוא כלי שמאפשר לזוז מהר, קדימה ובכיוון הנכון", אומרת יעל גרוהמן-רבינוביץ', שותפה ומאמנת בכירה לאג'ייל באג'יילספאקרס, "הגישה האג'ילית מאפשרת להגיב בצורה גמישה ומהירה לשינויים בדרישות, ונשענת על ההנחה כי בעולם העסקי במתכונתו הנוכחית והעתידית, המהיר אוכל את האיטי ולא הגדול את הקטן", היא מסכמת.

Case Study: המקרה של חברת Pango

"המעבר שלנו לעבודה במתודולוגיית פיתוח אג'ייל, לצד המעבר לענן, הביא לשינוי גדול. כעת אנו עומדים באתגרי החברה בצורה טובה הרבה יותר", כך אמר יניב קאלו, סמנכ״ל הטכנולוגיות של אפליקציית שירותי חניה, רכב ודרך – פנגו.

Pango, אמר קאלו, שהוקמה ב-2007, החלה את דרכה כאופן לתשלום חניה בכחול-לבן, במענה קולי ובמסרון, עוד בטרם השקת האפליקציות. כיום, ציין, "רוב תשלומי החניות ברחבי הארץ מתבצעים באמצעותנו, לחברה יותר מ-2 מיליון לקוחות משלמים". לדבריו, "אנו נותנים מגוון שירותים בשלושה עולמות: חניה, רכב, ודרך. בעולם החניה, אנו מספקים שירות תשלום בחניונים, עם קיצור זמנים ותהליכים; שירות Simple, שמקל על ההתעסקות היומיומית בענייני חניה וחוסך זמן יקר וכסף, ומגן מפני דו"חות באמצעות שירות סיום חניה אוטומטי או בתזכורת לסיום והארכת חניה". בעולם הרכב, הוסיף, "יש לנו שירות פנגו עד הבית, הכולל שינוע המכונית לטסט וטיפול אחד בשנה. שירות חדש הוא לביטוח רכב, שירות לתיקון תקרים, ושטיפות רכבים. בעולם הדרך, יש לנו חבילות חילוץ ושירות לתשלום כבישי אגרה".

פרסום

פנגו מונה כ- 60 עובדים, רובם אנשי טכנולוגיה. "בשל המעבר לאג'ייל שיפרנו את ביצועי פיתוח המוצר פי 3 עד 5. אנו מפתחים מהר יותר ומייצרים ערך רב יותר ללקוחות בזמן נתון", אמר, "גם איכות הקוד טובה יותר ובעזרת שינויי תהליך ואוטומציה, אנו עורכים בדיקות בשליש מהזמן לעומת העבר. בנוסף, העברנו בקיץ האחרון את רוב פעילות הפיתוח והייצור לענן של AWS. יש לנו גם חוות שרתים פרטית, ואנו עובדים בסביבה היברידית. בשל המעבר לענן שיפרנו את ביצועי מערכות ה-IT שלנו ב-50%."

לפני שנה וחצי, אמר, "התחלנו פרויקט הטמעת אג'ייל בעזרת גילי אהרוני, יועץ מאג'יילספרקס. עד אז עבדנו בתצורת מפל מים. רצינו לשפר את הגמישות שלנו בעבודה, לצמצם את ה-TTM, זמן הגעה לשוק, להגדיל את התפוקתיות והיעילות שלנו ובעיקר – רצינו לתת יותר ערך ללקוחות". לדברי קאלו, "יחד עם אג'יילספרקס מיפינו את הנושאים שרצינו להשתפר ובחרנו את פרקטיקות האג'ייל המתאימות לנו. כיום אנו עובדים בתהליכי Scrum, Lean ו-DevOps, במסגרת SAFe –Scaled Agile Framework . אנו עובדים בספרינטים קצרים של שבועיים וכדי לספק חיזוי קדימה להנהלה ולארגון, מדי חודשיים אנו מבצעים תכנון לחודשיים הבאים. בעזרת תהליכי הבקרה האמפיריים הללו, הכוללים אירועים חוזרים של יצירת שקיפות, בחינה והתאמה תהליכית, כל הצוותים עובדים יחדיו כדי לייצר תכנית פעולה ופועלים באופן שוטף לזהות את התלויות ביניהם – והאם תכנית הספרינט מתקדמת כמתוכנן". כך, ציין, "אנו מספקים ערך מהיר לארגון וללקוחות, לא עוד פרויקטים של חצי שנה-שנה בשיטת 'מפל מים' בסיכון גבוה – אלא שחרור מהיר של ערך ללקוח לקבלת משוב מהיר, וידוא האם אנו בכיוון הנכון. אנו משחררים לפחות 7 חבילות פיתוחי תוכנה בכל ספרינט. כך אנו משיגים שיפור מתמשך, של תהליכים – וגם של המוצר".

"השינוי הגדול שחל בצוותים ובחברה בכלל", ציין קאלו, "הוא תודעתי: הארגון חושב כיום Lean-Agile ו-DevOps ועובד בשיתופי פעולה עמוקים יותר. צוותי המפתחים כיום קטנים וממוקדים יותר, רב תחומיים (קרוס-פונקציונליים) וכוללים בתוכם אנשי QA. כך צוות יכול לפתח מוצר או תוכנה חדשה באופן מלא ובלא תלות בגורמים חיצוניים. זה מאוד חשוב, כי זה מאפשר לספק תוצרים עובדים ויציבים מהר יותר. בכל רגע נתון, חברי הצוות המגיעים מתחומי טכנולוגיה ומוצר שונים, עובדים יחדיו על המשימה החשובה ביותר. כך, תהליך שיתוף הידע והשיפור התהליכי נעשים בצורה מובנית וטבעית. כל צוות אחראי על כל התהליך, החל מהפיתוח, עבור בבדיקות וכלה בייצור. זהו שינוי מהותי".

"זיהינו גם", הוסיף קאלו, "שאנו זקוקים לשינוי בתהליכי העבודה של כלל בעלי העניין בחברה ושמחויבות הנהלת החברה הינה קריטית להצלחת ההטמעה. גם הם עברו סדנאות והדרכות וקיבלו על עצמם לאמץ חשיבת Lean, לתמוך באופן העבודה החדש ולעבוד מתוך מעורבות ושיתוף פעולה עם המוצר והפיתוח. כיום, הארגון כולו פועל באופן אג'ילי סביב פיתוח המוצר".

"העבודה בתצורת Lean-Agile לצד המעבר לענן והטמעת תהלכי DevOps , אפשרו לנו לצמצם סיכונים ביוזמות חדשות, לעבוד בצורה הדוקה יותר, לנוע מהר יותר ולהיענות לדרישות הלקוחות מהר יותר", סיכם סמנכ״ל הטכנולוגיות של פנגו.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים