דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / רפורמת במיסוי הרכב – ככלי להקטנת העומס בכבישים

רפורמת במיסוי הרכב – ככלי להקטנת העומס בכבישים

אינדקס חברות וספקים

בוועדת המדע והטכנולוגיה קרא פרופ' טרכטנברג להמרת המיסוי על הרכב – לפי השימוש ע"פ קילומטר, שעת הנסיעה ומספר הנוסעים ברכב. יו"ר הוועדה אורי מקלב: הרחבת הכבישים, בניית הרכבות הארציות והעירוניות והקמת המחלפים – לא מדביקים את הפער

 

פרסום

האם בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, הוצגה היום (שלישי) פריצת-הדרך שתביא להקטנת הפקקים בכבישים?! פרופ' מנואל טרכטנברג הציג תכנית להמרת מיסוי הרכב – ע"פ השימוש בו, ועידוד נסיעות שיתופיות. לדברי יו"ר הוועדה, אורי מקלב (יהדות התורה) "בעיית העומס בכבישים הולכת ומחריפה ותלך ותחריף. מדי שנה עולות מאות-אלפי מכוניות חדשות על כבישי ישראל, וקצב הרחבת הכבישים, עידוד התחבורה הציבורית והשיתופית, בניית הרכבות הארציות והעירוניות והקמת המחלפים – לא מדביק את הפער. שני מדדים חשובים הוא העלייה הדרמטית בשנים האחרונות במספר כלי הרכב ומספר הנסועה".

לדברי אהוד בקר, חוקר במרכז המידע והמחקר של הכנסת, העומס בכבישי הארץ הוא הגבוהה במדינות ה-OECD. בארבע השנים האחרונות נרשמה ירידה של 22% בשטח הכביש לכל מכונית.

פרופ' מנואל טרכטנברג, מאוניברסיטת תל אביב ומוסד שמואל נאמן בטכניון, הדגיש כי "אין זו גזרה משמים – אלא רק מעשה ידי אדם. זה לא חייב להיות כך". הוא הציע כפיתרון אחד מתוך רבים, לטווח הקצר והבינוני, הקטנת מספר כלי הרכב ב-20% בשעות השיא בנתיבי העומס. הוא הזהיר כי בהשקעות הרבות בתחבורה הציבורית – אין מענה למצוקה הרבה. הוא קרא לתמריצים כלכליים חזקים וטכנולוגיות מתקדמות – לנסיעות שיתופיות. "יש היתכנות טכנולוגית לפתרון זה, ללא עלות תקציבית גבוהה ובהתאמה לרכב האוטונומי שעומד בפתח". הוא קרא לביטול המיסוי על הרכב ולהמירו במיסוי לפי השימוש ברכב ע"פ קילומטר, שעת הנסיעה ומספר הנוסעים ברכב. כיום נגבים כ-30 מיליארד ₪ ממיסוי רכב, המפחיתים את הביקוש לרכב, אך לא שמישים להקטנת העומס בכבישים. נתוני הנסיעה, ע"פ נווט וחיישנים למספר הנוסעים, יועברו ליישומון בטלפון הנייד של הנהג, בצורה מוצפנת – ופעם בשבוע תועבר העלות (ללא הנתונים עצמם – כדי לשמור על הפרטיות) לרשות שתגבה את המיסוי. בנוסף, הוא קרא לתמרוץ מעסיקים לצמצם את מספר העובדים המגיעים לבד ברכבם, ע"י הקלות בתשלומי החובה, ועידוד הסעות שיתופיות למספר רב של מעסיקים במתחמי תעסוקה.

פרסום

טרכטנברג הציע יישום הדרגתי לתכנית זו, במשך שבע שנים, וכן כי נתוני הנסיעה יועברו לחברת הביטוח של הנהג – וכך יופחת סכום הביטוח לפי מדדים שונים. הוא הזהיר כי עובדים רבים לא ממשים את יכולתם האישית והמקצועית – בגלל חוסר יכולתם ויישאום מלהתמודד עם הפקקים – וגם זהו אובדן כלכלי ואישי מרכזי.

הילה חדד, מנהלת מינהלת נתיבי ישראל במשרד התחבורה, הציגה תכנית "מעבר מבקרת התנועה – לניהולה, כדי לאפשר זרימה טובה יותר". המשרד משקיע 30 מילוני ₪ במערכות טכנולוגיות מתקדמות לשיפור ניהול התנועה כהעדפה ברמזורים המשפיעות על כל הסביבה, מיחשוב הכבישים שימסרו נתונים על בעיות ומצוקות, כולל שקילת משאיות במשקל עודף – הגוררים עומסים מאחוריהם. היא הזהירה כי תיווצר רתיעה בחלק מהציבור מניטור נתוני הנסיעה, ולכן בתחילה יש לקדם פיתרו זה מרצון.

אסף וסנצוג, רכז תחבורה ציבורית באגף התקציבים באוצר ציין הנזקים למשק בגלל הפקקים, והדגיש את ההשקעה הרבה של מיליארדי ₪ מדי שנה העולה מדי שנה, בתחבורה ציבורית כאוטובוסים ורכבות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים