דף הבית / חדשות תעשייה / ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את החללית בראשית לקראת שיגורה
החללית בראשית באולם הבדיקות של חברת השיגור בקייפ קנאוורל

ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את החללית בראשית לקראת שיגורה

הבוקר (א’) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שמעו סקירה וצפו בדגם החללית הישראלית הראשונה לירח ״בראשית״ של עמותת SpaceIL בשיתוף התעשייה האווירית, הבוקר במשרד רה״מ בירושלים.

רה״מ נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: ״השבוע אנחנו מציינים את שבוע החלל הבינלאומי. ראיתי עכשיו את דגם החללית ״בראשית״ שתשוגר לירח ואני מקווה שגם ננחית אותה בירח –  זו תהיה כמובן גאווה ישראלית גדולה מאד.

הפרויקט החשוב הזה נעשה משילוב של תרומות פרטיות והשתתפות של ממשלת ישראל, ושם את ישראל בשורה אחת עם מעצמות העולם. אני חושב שכולנו, אזרחי ישראל, יכולים להיות גאים. אנחנו הופכים את ישראל לכוח עולמי עולה, תרתי משמע״

פרסום

כזכור, לפני מספר ימים הודיעו השותפות בפרויקט כי החללית עוברת סידרה של בדיקות קפדניות הכוללות בחינה של כל תתי המערכות בחללית ובשפה המקצועית “בדיקות בריאות”,  כמו גם בדיקות “ספירה לאחור” – בדיקות הבוחנות את התהליכים השונים שהחללית צפויה לעבור בתהליך השיגור בסנכרון מלא מול המשגר.  בנוסף, הושלם הליך בדיקת אטימות  של מערכת ההנעה והדלק, והחל הליך התדלוק של החללית.

באוקטובר האחרון הודיעו SpaceIL וסוכנות החלל הישראלית על שיתוף פעולה עם נאס”א, שיאפשר ל- SpaceIL לשפר את יכולת המעקב והתקשורת עם החללית לקראת הנחיתה על הירח, במהלכה ולאחריה.

בדצמבר האחרון הצטיידה החללית ב”קפסולת זמן”, שתיקח עימה לירח- סמלים לאומיים, היסטוריים ותרבותיים, כדוגמת מגילת העצמאות, שירים ישראלים תפילת הדרך, אוסף ציורים של ילדי ישראל וחומרים נוספים שנאספו במהלך שנים האחרונות מהציבור הרחב, כל אלו הם רק חלק מהמידע העצום שמכילה ה”קפסולה”

מאז הקמתה של SpaceIL, הפכה המשימה להנחתת חללית ישראלית על הירח, לפרויקט לאומי ישראלי בעל ערכים חינוכיים, במימון כספי תורמים אליהם מצטרף אדמס, דוגמת: ד”ר מרים ושלדון אדלסון, סמי סגול, לין שוסטרמן, סטיבן גראנד ועוד. מי שלקח על עצמו את ההובלה להשלמת המשימה ורואה בה כשליחות, הוא הפילנתרופ ואיש העסקים מר מוריס קאהן שבחר לממן חלק משמעותי מהפרויקט שעלותו נאמדת בכ-100 מיליון דולר ואף מכהן כנשיא עמותת SpaceIL.

התעשייה האווירית, שהינה בית החלל של ישראל, הנה שותפה מלאה לפרויקט מיומו הראשון. במהלך השנים נוספו שותפים נוספים מהמגזר הפרטי, חברות ממשלתיות ואקדמיה. הבולטים מבניהם: מכון ויצמן למדע, סוכנות החלל הישראלית, משרד המדע, בזק ועוד.

תיאור התמונה של לע”מ מימין לשמאל:

מנכ”ל משרד המדע, רן בר

מר מוריס קאהן- נשיא עמותת SpaceIL, איש עסקים ופילנטרופ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו

פרסום

שר המדע, אופיר אקוניס

מנכ”ל עמותת SpaceIL, עידו ענתבי,

מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית, עפר דורון

ראש סוכנות החלל הישראלית, אבי בלסברגר

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

החדשנות נמצאת גבוה בעדיפויות של ענף הפלסטיקה והגומי

תחת הכותרת “עוברים לתעשיית פלסטיק חכמה ולייצור מתקדם, איחוד כוחות” תתכנס הוועידה המרכזית של תעשיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *