דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / קיים קשר ישיר בין חשיפה לזיהום אוויר לבין עלייה בתמותה ממחלת הקורונה

קיים קשר ישיר בין חשיפה לזיהום אוויר לבין עלייה בתמותה ממחלת הקורונה

אינדקס חברות וספקים

פרופ' חגי לוין בדוח מיוחד שהוגש לשרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: קיים קשר ישיר בין חשיפה לזיהום אוויר לבין עלייה בתמותה ממחלת הקורונה

 

פרסום

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "הקשר בין זיהום אוויר לקורונה מתחדד. חובה עלינו לפעול להפחתת זיהום האוויר בריכוזי האוכלוסייה, כדי שנוכל להיות מוכנים טוב יותר להתפרצויות עתידיות של מגפות. חשיפה לזיהום אוויר גורמת לתחלואה ולתמותה, ובכוונתי לרכז מאמצים לטובת שיפור איכות האוויר בישראל"

 

זיהום אוויר מהווה איום חמור על בריאות הציבור, גורם לתחלואה משמעותית המעמיסה על מערכת הבריאות ואף לתמותה. המשרד להגנת הסביבה מפרסם דוח, המבהיר את הקשר בין זיהום אוויר לנגיף קורונה. את הדוח כתב עבור השרה להגנת הסביבה פרופ' חגי לוין, רופא מומחה בבריאות הציבור ויו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור.

 

חשיפה לזיהום אוויר גורמת לתחלואה ולתמותה ניכרת ברמת האוכלוסייה ופוגעת במיוחד באוכלוסיות רגישות כגון קשישים, ילדים, נשים הרות, חולים במחלות כרוניות. לפי הדוח של פרופ' לוין, זיהום אוויר יכול לגרום למחלות הרקע המהוות סיכון לתחלואה קשה ולתמותה מקורונה, כדוגמת תחלואה נשימתית או קרדיו-וסקולרית.

 

במחקרים מחו"ל נמצא קשר ישיר בין חשיפה לזיהום אוויר לבין עלייה בתמותה ממחלת הקורונה. לדוגמה, במחקר שבוצע ב-3,000 נפות בארה"ב נמצא, כי עלייה בזיהום אוויר של 1 מק"ג/מ"ק של חלקיקים נשימים מסוג PM2.5 (2.5 מיקרון) היה קשור בעליה של 8% בתמותה מקורונה.

 

פרסום

הדוח מתייחס גם לחשיבות צמצום זיהום האוויר כאמצעי שיכול להקל על העומסים שפוגעים ביעילות מערכת הבריאות. הפחתת זיהום האוויר תשפר את ההיערכות של מדינת ישראל לקורונה, בין היתר על ידי פינוי מיטות טיפול נמרץ ואשפוז, לרבות מנשמים וצוות רפואי חיוני. הפחתה בזיהום האוויר תוכל להיות בעלת משמעות כלכלית עצומה, על-ידי העלאת הסף הקריטי של קיבולת הטיפול, כך שניתן יהיה לנקוט בצעדים פחות מחמירים ולפגוע פחות בכלכלה.

 

מגפת הקורונה טלטלה את העולם ויצרה מציאות חדשה המזמנת גם הזדמנויות. המשרד להגנת הסביבה מיישם את המסקנות מגל התחלואה הראשון בארץ ובעולם, ופועל להנעת שינוי משמעותי למען בריאות הציבור.

 

השרה גילה גמליאל מקדמת מיזמים לשיפור איכות האוויר בישראל – כולל הרחבת אזורים מופחתי פליטות שאליהם אסורה כניסת רכבי דיזל ישנים; קידום הגעה ליעדים גבוהים של שימוש באנרגיה מתחדשת; עמידה בתקן בנייה ירוקה למבנים חדשים; מעבר לדלקים נקיים בתעשייה; צמצום מטרדים מקומיים כגון מטרדי ריח, שריפות בסקטור החקלאי ועוד

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים