דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה מזמין אתכם לאירועי יום המדע הישראלי2022 בסימן "חדשנות ישראלית פורצת דרך"

משרד החדשנות המדע והטכנולוגיה מזמין אתכם לאירועי יום המדע הישראלי2022 בסימן "חדשנות ישראלית פורצת דרך"

אינדקס חברות וספקים

יום חמישי, 24.3.22, עשרות אירועים ופעילויות בחינם לכל המשפחה ברחבי הארץ

מדי שנה מציין משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה את יום המדע הישראלי בסמוך ליום ההולדת של המדען הנודע וזוכה פרס נובל לפיזיקה אלברט איינשטיין. השנה, חוזרים למתכונת של אירועים פיזיים שיתקיימו ביום חמישי, 24.3.22 ב-12 מוסדות ומוקדים ברחבי הארץ. כל הפעילויות בחינם לכל המשפחה. הכניסה חופשית, חלק מהאירועים מותנים בהרשמה מראש ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. הפעילויות כוללות סדנאות, הפעלות לכל המשפחה, ניסויים, תערוכות, הדגמות, משחקים אינטרקטיביים והרצאות.

פרסום

השנה יתקיים יום המדע הישראלי ב-12 מוקדים ברחבי הארץ: מרכז מדע ים המלח והערבה, פארק קרסו למדע, מוזיאון המדע על שם בלומפילד ירושלים, מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, אונ' אריאל בשומרון, מכללת אורנים, המכללה אקדמית תל חי, המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית אלקאסמי, מיגל-מכון למחקר מדעי בגליל, מכון דוידסון לחינוך מדעי וצומת צוותי מדע ותורה.

אחרי תקופה מאתגרת של התמודדות עם נגיף הקורונה שבה המדע לקח חלק מרכזי בשיח היומי יומי של כולנו, יום המדע הישראלי יפגיש את הקהל הרחב עם החוקרים והחוקרות הישראליים, וינגיש לדור העתיד את עולם המדע, הטכנולוגיה והחדשנות באופן חוויתי, אינטראקטיבי ומעשיר.

לכל הפרטים והרשמה לפעילויות >> https://bit.ly/3qeDgz8

 

פירוט הפעילויות במסגרת יום המדע הישראלי 2022

» מרכז מדע ים המלח והערבה

את יום המדע הקרוב המרכז יקדיש לתחום "העולם הנסתר מן העין" ולמחקרי המו"פ. הפעילות תכלול סדנאות של חוקרי המו"פ ומורי מרכז המדעים: כל מה שרציתם לדעת על וירוסים וחיידקים ולא העזתם לשאול, הכנת הולוגרמות אמיתיות בMake ערבה, סדנאות מיקרוסקופיה, תצפיות בטלסקופ, סדנת צפרות וצפייה בציפורים, הופעות מדעיות לילדים, מתחם טכנולוגי וVR, פעילות לקטנטנים.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: בתחנת יאיר ערבה תיכונה.

» פארק קרסו למדע – בית יציב

בכל שעה יתקיימו במקום מגוון פעילויות בנושא הפקת חמצן בירח, הדפסה בתלת ממד, חליפת הגנה בפני קרינה, סיור ללקוי ראיה, חידון מקוון בנושא המצאות ישראליות והופעה חוויתית.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: בית יציב, פארק קרסו למדע באר שבע.

» מוזיאון המדע על שם בלומפילד, ירושלים

חדשנות ישראלית פורצת דרך תצוין במוזיאון המדע בירושלים בדגש על בריאות וגוף האדם. במסגרת הפעילות תוכלו להשתתף בסדנאות משפחתיות בהן תכירו את מערכת התנועה והיציבה בגוף האדם באמצעות הפעלת השרירים, התנסות באמצעים מיוחדים וצפייה בניסויים מפתיעים. בנוסף תוכלו להצטרף לסיור בתערוכות מרהיבות בכל שעה ולהשתתף במפגש פעיל עם נציגים מחברות הייטק ישראליות שיעסוק בפיתוח התקנים רפואיים המשפרים את חיינו.

שעות: 14:00 – 16:00, זמן שקט – הכניסה מוגבלת לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם.
16:00 – 20:00, כניסה לקהל הרחב. מיקום: מוזיאון המדע על שם בלומפילד, ירושלים.

» מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנלוגיה וחלל חיפה

יום המדע במדעטק מציע הצצה לעולם החדשנות המדעית הישראלית פורצת הדרך, המבקרים יכירו חברות ישראליות חדשניות, יחפשו את המטמון בתערוכות המוזיאון ויכירו דרך המוצגים בצורה חוויתית ומוחשית את העקרונות המדעיים שעומדים מאחורי הפיתוחים החדשניים, יעברו חוויה במופע הדגמות על ההיסטוריה של המדע כמקפצה לעולם החדשנות יחשפו לטכנולוגיות חדשניות פורצות דרך ויכירו חוקרים מהאקדמיה שיחשפו את קהל המבקרים לחזית המחקר המדעי המאפשר את פריצות הדרך הללו.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: מדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון רחוב שמריהו לוין 25 ,חיפה.

» אוניברסיטת אריאל בשומרון

במסגרת האירועים יתקיימו דוכני מדע, הרצאות בנושאי סייבר, רפואה וחלל, מופע של ד"ר מולקולה, ופעילויות במעבדות שיעסקו בנושאי פיזיקה, ביולוגיה, כימיה, רובוטיקה ורפואה. בנוסף תוכלו להשתתף בסדנת ספורט חווייתית בה תגלו מי הנינג'ה הבא של ישראל, בסדנת קריאת מחשבות, ובהקלטת חלומות המיועדת לכל משפחה.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: קמפוס מילקן, אונ' אריאל בשומרון.

» מכללת אורנים

במסגרת האירועים יתקיימו פעילות ג'אגלינג להגמשת מסגרות חשיבה לכל המשפחה, סדנת יצירה בנושא "ממציאים והמצאות", משחקי זיכרון, תערוכות מדעיות, סדנת רדיו לשדרנים צעירים, הרצאות TED בנושאי אקולוגיה, רובוטיקה ומדעי כדור הארץ ועוד.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: מכללת אורנים קרית טבעון.

 

 

» מכללה אקדמית תל חי

במסגרת האירועים תוכלו ללמוד איך להפיק חשמל מתא סולרי, לשחק במשחקים ישראליים, להתנסות בסדנא לפיתוח מוצר, ולהבין איך מפיקים ד.נ.א מעגבניות. בנוסף תוכלו ליהנות ממגוון ניסויים מדעיים, מופעי מדע, ותערוכות על המצאות ישראליות.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: מתנ"ס חצור הגלילית.

» המכללה האקדמית צפת

באירוע תוכלו להשתתף במגוון רחב של הפעלות ב-10 ביתני פעילות מדעית לילדים, מופעי קסמי מדע של ד"ר מולקולה והרצאת החוקרת ד"ר מירה ברק: "הקורונה בישראל – שיקולים וקבלת החלטות בוועדת הקורונה".

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: המכללה האקדמית צפת.

 » מכללה אקדמית אלקאסמי

פרסום

באירוע, שיתקיים בשפה הערבית, מחכים לכם סדנאות ומופעים, ביניהם: טלסקופים, חיי אסטרונאוטים בחלל, מציאות מדומה, קסמי מדע, הלוויין הישראלי ונוס, חפש את המטמון ועוד הפעלות מרתקות. בנוסף תוכלו לשמוע ההרצאה על ההייטק בחברה הערבית, ועל סיפורי ההצלחה ועמידה מול אתגרים מאת מחאלד אבו עסבה שעובד במייקרוסופט ישראל. כמו כן תתקיים ביריד סדנא: "המתכנת הצעיר – סדנת חשיפה לעולם התכנות" והופעה: "מציאות מדומה" – שימוש בטכנולוגיית המציאות המדומה VR.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: מכללה אקדמית אלקאסמי באקה אל-גרבייה.

» מיגל מכון למחקר מדעי בגליל

באירוע צפויים להתקיים מופעי טלפתיה וניסויים עוצרי נשימה, משעשעים כגון: צלחת המתמלאת בפוליאריתן מוקצף, מבחנה שמתפוצצת לפתע ועוד הרבה פעילויות מדעיות בהשתתפות הקהל. בנוסף תוכלו להשתתף במשחק אינטראקטיבי "גדולים באינטרנט", ובמגוון סדנאות הכוללות ריקוד עם תכנות מקדים, הכנת אפליקציה, פעילות עם רחפנים, והרצאות בנושאים שונים.

שעות: 16:00 – 20:00 מיקום: מתנ"ס ארתור פוקס קריית שמונה.

 

 

 

» מכון דוידסון לחינוך מדעי

מבין הפעילויות שהמכון מציע תוכלו להשתתף במשחק משימות אינטראקטיבי לכל המשפחה ובאתגר הנמלים, הפעלה חווייתית בתוך מבוך בה המשתתפים יתנסו בשיתוף פעולה ועבודת צוות. בנוסף המכון יקיים במספר סדנאות ביניהן: הכנת סבונים מעוצבים וריחניים, ציור על מים, סדנה על סוד צבעי הקשת בה תכינו גלגל צבעים שמשנה את צבעו בסיבוב וסדנת אשליות. כמו כן תוכלו לשמוע מגוון הרצאות על תיירות חלל, חדשנות ועל אולטראסאט – טלסקופ החלל הראשון של ישראל.

שעות: 16:00 – 19:00 מיקום: מכון דוידסון לחינוך מדעי, רחובות.

» צומת צוותי מדע ותורה

במסגרת אירועי יום המדע יתקיימו סדנאות חווייתיות בהן תהיו מהנדסים צעירים ליום אחד, תפתרו כתבי סתרים, תשתתפו בחידוני kahoot והרצאות. פרופ' שולמית לבנברג, ראש הפקולטה לביו טכנולוגיה בטכניון חיפה תעביר הרצאה מעניינת במיוחד בתחום הפודטק, אשר תיגע בסוגיות מרתקות של הנדסת רקמות ובשר מתורבת, הן בהקשר של עקרונות מדעיים והן בהיבטים יישומיים.

שעות: 11:00 – 18:00 מיקום: צומת צוותי מדע ותורה הארז 3, אלון שבות, גוש עציון.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים