דף הבית / מאמרים לתעשיה / משכללים ומשפרים ללא לאות את תהליך העבודה והעיבוד של פח מתכת

משכללים ומשפרים ללא לאות את תהליך העבודה והעיבוד של פח מתכת

יחד עם החברות השותפות Gizelis ו- Picot, חברת Boschert מציעה את מכלול תהליך העיבוד המלא לפח מתכת החל מחיתוך (בתהליכים תרמיים או מכאניים) באמצעות ניקוב זעיר לאורך התבניות ועד לכיפוף פח המתכת או חומר גלם מתכתי אחר. מיצגים חדשים בתערוכת עיבוד המתכת Blechexpo השנה, בה יהיו שתי סדרות תהליכים חדשים המונעים חשמלית.

 

חברת Boschert, שנוסדה בשנת 1946, מובילה בתחום הנדסת ייצור בעלת איכות גבוהה ויעילות לאורך זמן. בין אם מדובר בפיתוח של מכונת ניקוב CNC עם collets (משטחי שרוול גלילי), מכונת ניקוב תבניות מסתובבת, מכונת ניקוב תבניות נחושת, מכונת ניקוב עם צריח כלים מסתובב Revotool Index או שימוש במכשירי פלזמה וסיבי לייזר, חברת Boschert היא לעתים קרובות אחת המובילות בשוק. הצלחתה של החברה באה לידי ביטוי בתרבות הארגונית שלה: 110 העובדים הנוכחיים מתאפיינים ברמה מקצועית גבוהה מהממוצע, ויותר ממחציתם הוכשרו על ידי החברה עצמה.

פרסום

 

על ידי שיתוף הפעולה עם החברה הצרפתית AMB Picot, החברה שלנו קיבלה גישה לשוק הכיפוף הגלילי ולשוק מכונות הכיפוף הגלילי, הפועלים על פי העיקרון של שימוש בשלושה רולרים. כיום, השותפות המקצועית הבינלאומית של החברות מציעה מגוון רחב של מכונות לעיבוד פח מתכת, אשר נותנים מענה לחיתוך, הפרדה ועיצוב בתבניות, כמו גם קיפול, כיפוף בשיקוע והטבעה. בשנת 2002, חברתנו המבוססת במדינת באדן וירטמברג החלה לבנות מכבשי כיפוף קצוות בעלי מימדים קטנים וכעבור שנתיים החל שיתוף הפעולה עם היצרן היווני של מכבשים לכיפוף בשיקוע וגזירת מתכת, חברת Gizelis. כיום, Boschert מעורבת בפעילותה של Gizelis ומשתפת פעולה בפיתוח ובנייה של מכבשי לחץ CNC כמו גם של מתקני חיתוך מתכת כולל מחשוב האוטומציה הנדרש עבורם בהתאמה.

 

עם Gizelis היוונית, הובאה תחת גג החברה שלנו יצרנית מנוסה של מכונות וכלי עבודה. בסיס הלקוחות הים תיכוני שלה מורכב בעיקר מחברות בגודל בינוני, חברות לעבודות מתכת וחברות אספקה, שהינן מעורבות בייצור רכיבי נירוסטה לבניית ספינות וציוד לבתי מלון. עכשיו שתי החברות משיקות לשוק שתי מערכות חדשות המונעות על ידי חשמל.

   

מערכות החוסכות עד 50% בהוצאות אנרגיה

 

מכונות חיתוך המתכת המבוקרות CNC והמונעות בחשמל משתמשות במנועי סרבו בזרם ישיר עם מסועי חגורה משולבים. הכוח מגיע בדיוק לאן שהמשתמש מכוון וזאת באמצעות גל להובלת המומנט. זה מאפשר.

 

להשתמש במנוע הסרוו בזרם ישיר, לפעול ביעילות רבה ולהשיג מהירויות חיתוך גבוהות באופן משמעותי וכך לקבל מחזורי חיתוך קצרים יותר (עד 30 פעימות לדקה). בניגוד לצורך הקיים במערכות ההידראוליות בהם המשאבה יכולה להזרים את השמן רק באופן קבוע ורציף, מנועי הסרוו בזרם ישיר נכנסים לפעולה רק כאשר זרוע או קורת הכיפוף נדרשת לנוע, דבר החוסך כמחצית מן האנרגיה בהשוואה למערכות הקונבנציונאליות. בזכות התכנון המתוחכם, זווית החיתוך ניתנת להתאמה בקלות על ידי הארכה או קיצור מרחק התנועה של מסוע החגורה. המשתמש מזין את עובי הגיליון, ועל סמך זה הבקר האוטומטי קובע באופן עצמאי את השליטה על להבי החיתוך ואת זווית החיתוך האופטימאלית. התקן ההרמה משתמש במנגנון פניאומאטי חכם להנעת מסוע החגורה אשר הוא מאפשר לפלוט את החלק החתוך ישירות החוצה לתוך ארגז, או להעבירו לחלק האחורי או חזרה למשטח העיבוד של המכונה.

 

נכון לעכשיו, קיימות מכונות CNC חדשות לחיתוך פח מתכת המופעלות באופן אלקטרוני בשלושה גדלים עם יכולות חיתוך פלדה בעובי 4 או 6 מ”מ כמו גם חיתוך אורכים עד 3,100 מ”מ.

 

עוצמת הלחיצה מופצת על פני נקודות לחץ רבות

 

עיקרון ההנעה המופיע כאן מנוצל גם להפעלת מכבשי ה CNC לקיפול, כיפוף בשיקוע והטבעה המופעלים באופן חשמלי. הודות למה שנקרא עיצוב מסגרת ב “ריתוך סגור – בצורת O”, קיימת רק דפורמציה או כיפוף מינימאליים גם בעומס מקסימאלי. בנוסף, שתי דפנות הצד של המכונות ממוקמות מחוץ לשטח העבודה עצמו. לכן, המרחק בין העמודים הוא תמיד שווה לאורך הכיפוף המקסימאלי והמשתמש יכול לכופף את הגיליון לכל אורכו המלא. יתר על כן, גם תחנת העצירה האחורית יכולה לשמש עבור כל אורך הכיפוף הזמין.

יתרון נוסף הוא, כי באמצעות גל המומנט, כוח הלחיצה מופץ על פני נקודות לחץ רבות הממוקמות במרחקים שווים, כך שקורת הכיפוף לא יכולה ליצור עיוות. המערכות החדשות המופעלות בחשמל הן מהירות באופן משמעותי מאשר מערכות הידראוליות. מחזור הכיפוף הוא עד 35% מהר יותר, מאחר ועם מנועי סרוו בזרם ישיר, שינויים בכיוון כמו גם שינויי מהירות – מתנועה מהירה לתנועה איטית ולאחר מכן שוב חזרה לתנועה מהירה – מיושמים באופן מיידי והזמן הדרוש לשינוי המהירות הוא כמעט אפס. אם הזרם החשמלי נופל, מרכיבי הבטיחות המונעים על ידי קפיצים מונעים את המשך ירידת קורת הקיפול או את תנועת החלק העליון של המכונה. המערכת היא בעלת שטח ניצול פנימי של כלי עיבוד בגודל 550 מ”מ ושטח תנועה של עד 400 מ”מ. היא מתוכננת ומבוקרת באמצעות תצוגת מסך מגע בגודל 15 אינץ ‘, ובתוך כך מערכת הבקרה כבר מכילה פונקציות תוכנה שונות לעבודה. סדרת המכבשים החדשה של Gizelis מדגם Electro Brake תהיה זמינה בארבעה טווחי ביצועים, הזמינים כיום הם דגם ElectroBrake 3100 עם אורך כיפוף של עד 3,100 מ”מ וכוח לחיצה של עד 100 טון.

פרסום

 

מכונה יכולה להיות מצוידת גם במערכות דפינה

בנוסף, למנועי הסרוו בזרם ישיר בהם המכונות משתמשות יש שתי פאזות פעולה. פאזה אחת מציעה מומנט גבוה מאוד בסל”ד נמוך – הוא אשר נדרש עבור פעולת הכיפוף – והשנייה מבטיחה מהירויות גבוהות במומנט נמוך, אשר נדרשות עבור פעולה בהילוך סרק. כל אלה יחד, מאפשרים מחזור כיפוף מהיר מאוד. בנוסף, יש לקחת בחשבון את מסוע החגורה היעיל. מסוע החגורה מכפיל, כביכול, את כוח המנוע ומאפשר כוחות כיפוף גבוהים יותר.

 

מערכת תחנת העצירה האחורית היא בעלת עיצוב מחוזק עם אופטימיזציה של משקל המערכת, כדי להשיג הנעה ודינאמיות רבה יותר. אצבעות עצירה עמידות מאפשרות את השימוש בשלוש מצבי עצירה עד ל 1200 מ”מ עומק. למטרה זו, המכונה יכולה להיות מצוידת בכל מערכות מלחצי ההידוק הזמינות בשוק.

 

 מאת :גלותעש למסחר

טלפון:  9503073 – 09

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

משחקים בעופרת

מחקר חדש חושף ריכוזים חריגים של עופרת במתקנים בגני שעשועים בשטחים ציבוריים בישראל, שהגיעו לרמה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *