דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / מפתחים טכנולוגיות לזיהוי מקורות רעש?

מפתחים טכנולוגיות לזיהוי מקורות רעש?

אינדקס חברות וספקים

אנחנו מחפשים אתכם: המשרד להגנת הסביבה ומשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, מובילים אתגר למיפוי טכנולוגיות לזיהוי אוטומטי של כלי רכב המייצרים רעש חזק; הפתרונות שייבחרו להדגמה יזכו במענקי תמיכה בסך כולל של 150 אלף שקל

 

פרסום

גלית כהן, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה: "רעש בערים בכלל ומכלי רכב בפרט הפכו למכת מדינה. המשרד להגנת הסביבה מתמודד עם התופעה באמצעים שונים, לרבות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שנועדו להגביר את האכיפה וההרתעה בתחום זה, ויכול להוביל לצמצום היקף המפגעים בצורה משמעותית, ולתרום לשיפור איכות החיים של הציבור בערים. אני מברכת על שיתוף הפעולה עם משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, שנועד לעבוד יחד עם הציבור לגיבוש פתרונות לבעיות קיימות"

 

הילה חדד חמלניק, מנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה: "כשחדשנות וסביבה נפגשים, הציבור כולו מרוויח. אתר האתגרים הלאומי הוא כלי מרכזי בקידום תהליכי חדשנות במשרדי הממשלה, והפתרונות שיגיעו מהיזמים לזיהוי מפגעי רעש מכלי רכב צפויים לתת מענה לאתגר קריטי לטובת בריאות הציבור. החשיפה של האתגר הממשלתי הזה לתעשייה יוכל לתת מענה תוך רתימת המהירות ויכולות התעשייה הפרטית לצרכים ממשלתיים ציבוריים ולטובת האזרח"

 

המשרד להגנת הסביבה ומשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה מפרסמים אתגר ליזמים ולחברות עסקיות, במטרה להפחית רעש מכלי רכב באמצעות גילוי וזיהוי אוטומטי. האתגר מתפרסם ב"אתר האתגרים הלאומי" challenge.gov.il – פלטפורמה חדשה, פרי שיתוף פעולה בין משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה ומשרד האוצר – החשב הכללי, שנועדה לעודד תהליכי חדשנות במשרדי וגופי הממשלה.

 

האתגר קורא ליזמים וחברות עסקיות לערוך הצגות או הדגמות לפתרונות שיאפשרו זיהוי וגילוי של כלי רכב מרעישים באופן חריג, בתנאי ראות שונים (יום, לילה וערפל) ובכל מזג אוויר, במטרה לבצע הליך אכיפה ולצמצם את מטרדי הרעש. לצורך תמיכה בקידום פתרונות לאתגר, יתמוך המשרד להגנת הסביבה בסכום של 150,000 שקל בשלוש הצעות שייבחרו להדגמה באתגר זה – 50,000 שקל לכל הדגמה.

 

על הפתרונות הטכנולוגיים לתת מענה הן לגילוי רעש החורג ממפלס הרעש המותר והן לזיהוי מדויק של כלי רכב מרעיש מבין כלי הרכב המצויים בדרך. הפתרונות שיוגשו יבחנו בהיבטי פונקציונליות, חדשנות וגמישות, ומתוכם ייבחרו שלושה מיזמים להדגמה בשטח.

 

בשנים האחרונות, רעש מכלי רכב הפך למפגע בסביבה העירונית והבין-העירונית, במיוחד לאור התופעה לפיה מוכנסים שינויים בלתי מורשים למנוע או למערכת הפליטה של האופנועים. רעש מתחבורה מפריע לפעילות היומיומית של אנשים בבית הספר, בעבודה, בבית ובשעות הפנאי ואף גורם להפרעות בשינה, לחרדה ולבהלה. ארגון הבריאות העולמי אף קבע כי לרעש מתחבורה השלכות שליליות על בריאות האדם, ובהן תחלואת לב וכלי דם, פגיעה ביכולות קוגניטיביות, השפעות פסיכופיזיולוגיות, הפחתת ביצועים של המוח וגרימת שינויים בהתנהגות חברתית.

 

רמות הרעש המותרות מתבססות על תקנים למניעת רעש כמפורט בתקנות התעבורה. כיום, בהיעדר טכנולוגיה אוטומטית לגילוי וזיהוי מפגעי רעש מכלי רכב, האכיפה מורכבת ומצריכה מבצעים עתירי כוח אדם, ועל כן אינה מהווה פתרון יעיל לאורך זמן. על כן, נדרש פתרון טכנולוגי לגילוי וזיהוי של כלי רכב הגורם לרעש מעל רמה שתוגדר.

 

מפגש אונליין לציבור המתעניינים באתגר: יתקיים ביום ראשון, 8.1.23, בשעה 16:00.

להרשמה לוובינר: http://bit.ly/3UHaB27

 

תאריך אחרון להגשת פתרון האתגר: יום ראשון, כ"א שבט התשפ"ג, 12.2.23.

פרסום

לפרטים נוספים והגשת הצעה לפתרון לאתגר: https://did.li/9qirl

 

אודות אתר האתגרים הלאומי:

 

אתר האתגרים הלאומי challenge.gov.il הוא פרי שיתוף פעולה בין משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה ומשרד האוצר – החשב הכללי, שנועדה לעודד תהליכי חדשנות במשרדי וגופי הממשלה. הפלטפורמה פותחה לפי הדגם שכבר נוסה והוכח במדינות שונות בעולם, כגון אתר challenge.gov בארה"ב. האתר פועל כעת במסגרת בפיילוט מקדים לקראת השקת 'זירת האתגרים הממשלתית', שפותחה וגובשה במינהל הרכש הממשלתי באגף החשב הכללי.

 

מטרת 'אתר האתגרים הלאומי' היא לעודד שותפות בין המגזר הפרטי לציבורי כפתרון משותף לאתגרים לטובת הכלכלה והחברה בישראל. האתר מציב בפני בעלי עניין רלוונטיים בתעשייה, באקדמיה ובסקטורים נוספים אתגרים מרכזיים עימם מתמודדים משרדי הממשלה, על מנת לעודד את הגורמים השונים להציע פתרונות לאתגרים המוצגים, לזהות ולהציע פתרונות אפשריים. על סמך פתרונות כאלה, משרדי הממשלה יוכלו לקדם מהלכים לטובת הציבור.

 

במסגרת הפיילוט, חברות ויחידים שיזהו כי יש להן פתרונות שיכולים לתת מענה לאתגר ממשלתי, יוכלו להירשם באתר האתגרים הלאומי ולהגיש את הצעותיהם. לאחר תהליך בחינת ההצעות, ייבחרו עד שלוש חברות להדגמה בכל אתגר, ובמקרים מתאימים החברות יקבלו מענק לכיסוי העלויות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים