מכונות השחזה

אינדקס חברות וספקים

חברת Kuhlmeyer מציגה מכונות השחזה מדגם PZM עם פורטל אוטומטי מובנה הכולל התקן סיבוב, לביצוע עבודות השחזה והסרת גרדים (צילוע) ממשטחים ללא מגע יד אדם, לצורך עיבוד סלי סינון ולוחות מחוררים.

 

פרסום

אחת הספקיות הגדולות ביותר בעולם למפעלים, ציוד ושירותים בתעשיית הנייר, בחרה לרכוש מכונת השחזה רב תכליתית מבית Kuhlmeyer Engineering. מכונת ההשחזה וההברשה למשטחים נרכשה לצורך הייצור של סלי סינון ולוחות מחוררים, על מנת לייעל את תהליכי הייצור ולקבל באופן רציף מוצרים באיכות מעולה.

התהליך הושלם על ידי חברת Kuhlmeyer Maschinenbau הממוקמת ב-Bad Oeynhausen במחוז מזרח ווסטפליה שבגרמניה. עם למעלה מ-40 שנות ניסיון בייצור מכונות השחזה, ליטוש וצילוע לתעשיית העץ והמתכת, תוכננה ונבנתה מכונה המתאימה ליישום המתואר.

בשלב הראשון הוכחנו את אפשרות הביצוע באמצעות בדיקות השחזה שונות. לאחר מכן היה צורך לתכנן את הפריסה המיטבית של המכונה, על מנת לייעל את הטיפול בחלקים ובזרימת חומרי הגלם. הצוות ב-Kuhlmeyer בחן פתרונות שונים ומגוונים, כאשר בסופם החולט לתכנן מכונת השחזה ניידת המאובזרת ברצועת בד שמיר כפולה, עם מפעילים אוטומטיים למסגרת הניידת ולפונקציות הכלים של המכונה, כמו גם התקן לסיבוב החומר המובנה בליבה של המכונה.

 

Kuhlmeyer PZM-SO עם לוח מעובד

מגוון הרכיבים מאפשרים עיבוד של לוחות החל ממידה ‎300 x 1000 x 3 מ"מ ועד למידה ‎2500 x 5500 x 12 מ"מ, כולל קווי מתאר מעוצבים, חלקים חצי עגולים ולוחות חתוכים, אותם יש לקבע כראוי. מכיוון שבמרבית המקרים נדרש לעבד את החלק משני צדיו, יש צורך לסובב את החלק. זוהי הדרך היחידה בה ניתן להבטיח שהמשטחים המעובדים יעמדו בדרישות אבטחת האיכות הגבוהות, הנדרשות להמשך העיבוד של החומר.

התקן הסיבוב, המאובזר בצבתות הנפה ובפיני עצירה קפיציים, ממוקם בצורת שולחן עיבוד מתחת למכונת ההשחזה. לכן, ניתן לבצע סיבוב אוטומטי של חלקים שונים מזווית של 0° לזווית של 180°. חשוב להבטיח קיבוע נכון של הלוחות, כך שפעולת הסיבוב האוטומטי של החלק תוכל להתבצע ללא תקלות, עד לקבלת המוצר המוגמר.

 

 

Kuhlmeyer PZM-SO עם התקן לסיבוב החלק

ביכולתנו להעביר את כל פעולות ההשחזה והצילוע במכונה באופן אוטומטי על ציר ה-X באמצעות ההינע והשלד של המכונה. כך אנו יכולים להגיע אל הנקודות המיועדות להשחזה, או לנקודות ההמתנה והגדרת התצורה. ניתן להאריך את מערכת המסילות בקלות רבה, על מנת לאפשר מהלכי עבודה ארוכים יותר, או להתאימן בשלב מאוחר יותר לקבלת אפשרויות הרחבה וגמישות רבה יותר בעבודה. ניתן גם להתקין את המסילות בתוך הרצפה, על מנת למנוע בליטות ברצפה ונפילות כתוצאה מכך.

מבחינתה של חברת Kuhlmeyer היה מדובר בפרויקט מעניין ביותר, מכיוון שצוות התכנון והפיתוח שלנו בחן בקפידה את כל ההיבטים של האוטומציה והטיפול במכונות השחזה עם בד שמיר ארוך. גישות שונות ומגוון פתרונות כבר יושמו בשטח, והצלחנו להקים פרויקט זה כגולת כותרת נוספת ללקוח גרמני ידוע.

מנהלי הייצור של הלקוח שלנו מאשרים: "יש לנו כיום יתרון משמעותי בשוק מכיוון שאנו יכולים לעבד רכיבים בשלוש משמרות בכל יום, כמעט ללא מגע יד אדם. האיכות הגבוהה והחוזרת בגימור המשטחים, והטיפול הפשוט בחלקים במהלך ההטענה וההוצאה מן המכונה, מוכיחה את עצמה באופן יוצא מן הכלל, והעמידה ביעדים היא הרבה מעבר למצופה. המכונה מורכבת וחסונה, ומוכיחה את עצמה, יחד עם זאת, התחזוקה שלה היא מינימלית, כך שאנו יכולים לבנות על זמינות גובהה של כל המערכת."

הבקרה של המכונה ידידותית מאוד למשתמש ומבוססת על מערכת Simatic S7 שקלה מאוד לתפעול, הודות למסוף ההפעלה החיצוני שלה. יצירת התוכנית פשוטה מאוד ומבוצעת באופן קווי, ויש צורך להגדיר את נקודת ההתחלה והסיבוב בלבד. השימוש בחפיפות ובצירי ההנעה היא רק על מנת להשיג את המצב הרצוי של המשטח. באמצעות בקרה מרחוק, ניתן ללמד ולשמור את המהלכים והמיקומים מתוך שטח הבטיחות של המכונה, עם הרשאת גישה מוגבלת של המפעיל, דבר המהווה יתרון נוסף של המערכת.

מכונת ההשחזה הניידת, המאובזרת בחגורה כפולה, מבית Kuhlmeyer מהווה פיתוח של מכונת ההשחזה בעלת רצועת בד שמיר כפולה מדגם ZBS, שנרכשה כבר למעלה מ-700 פעמים. העיקרון של שימוש בשתי רצועות השחזה, או ברצועה אחת להשחזה גסה וברצועה נוספת לעיבוד הסופי, הוא פתרון מסורתי בעל יתרונות גדולים כאשר מדובר בהשחזה של משטחים, מכיוון שלא נדרש לעצור את תהליך הייצור על מנת לתזמן את ההחלפה של הרצועות במהלך העיבוד של החומר. דבר זה לא רק חוסך רק זמן יקר, אלא גם משפר את האיכות של התוצר. מעבר לכך אנו גם יודעים לנצל את גלילי בד השמיר להשחזה הארוכה והאינסופית: חיי השירות ארוכים יותר, התחממות הרצועה והחלק המעובד נמוכים, המהירות הגבוהה של הרצועה ואפשרויות התנועה שלה מאפשרים פיצוי על הכלים הצפים המקבילים (נעל הלחיצה או גלילי המגע) כמו גם על חוסר האחידות של המשטחים בחלק המעובד.

 

Kuhlmeyer PZM-SO עם תוף מגע בפעולה

הודות לשילוב ראש ההברשה הנוסף, המיועד לצילוע המשטחים, ולעיבוד של שפות קדחים וחיתוכים בפרט, המכונה מדגם PZM מבצעת פעולה חשובה נוספת, אותה ניתן להשיג בדרך כלל רק על ידי שימוש במכונה נפרדת. הקונספט שלנו מאפשר לרכז את מהלכי המכונה ולמטב אותם. דבר זה חוסך גם בעלויות.

הודות לרמה הגבוהה של הייצור האנכי, משרד התכנון המייתר את הצורך במיקור חוץ, ומומחי הבקרה שלנו, כל שלבי הייצור, ההרכבה וההפעלה של המכונות מבוצעים במפעל של Kuhlmeyer. פתרונות כוללים המגיעים מספק יחיד, תוצרת גרמניה, המותאמים באופן ייחודי לדרישות הלקוח.

פרסום

ולסיום, מספר דוגמאות מעשיות:

 

Kuhlmeyer PZM-SO לייצור דפנות חיצוניים לרכבות                                           Kuhlmeyer PZM-Robotec לייצור קולטי אדים

 

 

לקבלת מידע נוסף הנכם מוזמנים לבקר באתר שלנו בכתובת www.kuhlmeyer.de,

בערוץ ה- YouTube שלנו. או באתר שלנו www.glotaas.co.il

 

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים