דף הבית / מאמרים לתעשיה / מחשבון להערכת חשיפה אישית של עובדים לרעש

מחשבון להערכת חשיפה אישית של עובדים לרעש

אינדקס חברות וספקים

מאת: רון וייזינגר *

 

פרסום

במקומות עבודה מבוצעות על פי דרישת תקנות הבטיחות בעבודה (גיהות תעסוקתית ובריאות העובדים ברעש) בדיקות  שטח ובדיקות אישיות לרעש. בדיקות השטח מבוצעות על מנת לזהות אזורים רועשים. בדיקות אישיות על מנת להעריך את חשיפת העובדים במשך המשמרת. בעבר, בכדי לקבוע אם העובד נחשף  לרעש  מזיק, הסתפקו בודקי הרעש בבדיקות השטח. כך למשל, אם  מכונה מסוימת פלטה  רעש של 91 דציבל העובד נחשב כחשוף לרעש מזיק. מצב זה שונה בעקבות הוראה מטעם אגף הפיקוח על העבודה להעריך את חשיפת העובדים לרעש על פני יום העבודה (ראה נוהל חדש למדידות רעש במקומות עבודה באתר אגף הפקוח על העבודה).

כך נוספו לסקרי הרעש מונחים חדשים כמו מנת חשיפה או חשיפה משוקללת ל- 8 שעות.

על מנת לסייע לכל מי שעוסק  או מתעניין בנושא הרעש  ומניעתו הוספנו לאתר מחשבון להערכת חשיפה אישית לרעש.

למי מיועד המחשבון?

המחשבון  מיועד לא רק לבודקי הרעש שמבקשים לחסוך מעצמם את הצורך בשימוש בנוסחאות הלוגריתמיות אלא גם לממונים על הבטיחות, לרופאים התעסוקתיים ולייתר העוסקים והמתעננים  בבדיקות הרעש ובפענוח  שלהם.

מה במחשבון?

לאחר הזנה נכונה של  נתוני החשיפה ומשך החשיפה, המחשבון יציג את ערכי התוצאות: מנת החשיפה, מפלס הרעש המשוקלל ל- 8 שעות עבודה ומשך החשיפה המותר. כאמור, בתוצאות  ניתן להשתמש גם לצרכי תכנון ובקרת החשיפה.

למחשבון מצורף מסמך מלווה, שבו הסברים לגבי המונחים, הנוסחאות ואופן השימוש. מומלץ לעבור על מסמך זה לפני השימוש במחשבון.

פרסום

 

 מחשבון להערכת חשיפה אישית של עובדים לרעש

 מסמך מלווה, שבו הסברים לגבי המונחים, הנוסחאות ואופן השימוש

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים