דף הבית / חדשות תעשייה / מחיר אונקיית זהב נמוך בכ-8% מהמחיר בראש השנה אשתקד, מחיר הכסף נמוך בכ-22%

מחיר אונקיית זהב נמוך בכ-8% מהמחיר בראש השנה אשתקד, מחיר הכסף נמוך בכ-22%

אינדקס חברות וספקים

: מחירי הכסף והזהב רשמו ירידות משמעותיות בחודשים האחרונים של כ-17.5% ו-28% בהתאמה – מחירם כיום נמוך אפילו יותר ממחירם בראש השנה אשתקד

אורית שיפמן, מנכ"לית ARK TRADE: "אנו מבחינים כי מערכת הבינה המלאכותית שלנו מעניקה משקל משמעותי להשלכות פרמטר 'משברים עולמיים' על מחירי סחורות. במהלך השנה ראינו כי סחורות רבות הושפעו מהמשבר באוקראינה וממשבר האקלים. האינדיקציה המתקבלת כעת מהמערכת היא כי תת – הפרמטרים בקטגוריית 'המשברים העולמיים', כגון התחזקות הדולר, אינפלציה גואה והעלאות ריבית במדינות רבות הם, ככל הנראה, הגורמים המשמעותיים התומכים בירידת מחיר הזהב והכסף"

פרסום

האינפלציה בישראל, כמו במרבית מדינות העולם, מרימה ראש בחודשים האחרונים. נראה כי אין יום בו מהדורות החדשות אינן מדווחות על התייקרות של מוצרים שונים. אולם, בתוך גל ההתייקרויות, מתברר כי מחירם של הזהב והכסף דווקא ירד בשנה האחרונה, ואולי זה הזמן להתחדש בתכשיט חדש לרגל ראש השנה? מנתוני חברת ARK TRADE המפתחת פלטפורמה דיגיטלית למסחר בסחורות, המבוססת בינה מלאכותית, עולה כי מחירי הזהב והכסף רשמו בחודשים האחרונים ירידות חדות של כ-17.5% ו-28% בהתאמה. יתרה מכך, הכסף והזהב נסחרים כיום במחיר נמוך יותר מזה שהיה בראש השנה אשתקד.

ARK TRADE שהוקמה על ידי היזמת אורית שיפמן, הינה פלטפורמה דיגיטלית, המבוססת על בינה מלאכותית, לביצוע מסחר בינ"ל בכל סוגי הסחורות והמוצרים. הפלטפורמה סורקת ומנתחת בזמן אמת כמות גדולה של מקורות מידע המשפיעים על מחירי הסחורות השונים וזמינותם בשוק, וביניהם גם מקורות שאינם שמישים לאנליסטים. בכלל זה, מנתחת הפלטפורמה נתונים פיננסיים, חדשות, רשתות חברתית, שינויי מזג אוויר ומשבר האקלים, השפעת משברים עולמיים, אירועים פוליטיים, משברים פנים מדינתיים ובינלאומיים ועוד.

לדברי אורית שיפמן, מייסדת ומנכ"לית ARK TRADE: "הזהב נחשב באופן מסורתי למעין 'נכס מפלט' בתקופות משבר ובתקופות של זעזועים בשווקי ההון. ואכן, עם פרוץ המשבר באוקראינה ראינו זינוק חד של כ-20% במחירו ועליה חדה עוד יותר במחיר הכסף. כיום, ככל שנראה שהעולם למד להתנהל כשהמלחמה ברקע, מחירם צונח". במקביל, ניתן לראות כי מערכת הבינה המלאכותית של הפלטפורמה מעניקה משקל משמעותי לפרמטר 'משברים עולמיים' כגורם שישפיע על מחיר הכסף והזהב בתקופה הקרובה – 39% ו-25% בהתאמה. "בעוד שהשפעת המלחמה על מחירי סחורות רבות הולכת ופוחתת, תת-פרמטרים אחרים בקטגוריית 'משברים עולמיים' משפיעים כיום על המחירים, לחיוב או לשלילה. האינדיקציה המתקבלת כעת מהמערכת היא כי תת – הפרמטרים בקטגוריית 'המשבר העולמי', כגון התחזקות הדולר, אינפלציה גואה והעלאות ריבית במדינות רבות הם, ככל הנראה, הגורמים המשמעותיים התומכים בירידת מחיר הזהב והכסף" אומרת שיפמן.

מחיר אונקיית זהב נמוך בכ-8% מהמחיר בראש השנה אשתקד, מחיר הכסף נמוך בכ-22%

הזהב נסחר במספר בורסות ברחבי העולם כשהעיקרית היא ה- CME בארה"ב. בתחילת חודש מרץ, כתגובה לפרוץ המלחמה באוקראינה, מחירו זינק לשיא שנתי של 2,043 דולר. מאז, מחירו ירד בכ-17.6% וכיום הוא נסחר ברמה של 1,683.5 דולר לאונקיה. למעשה, על פי נתוני ARK TRADE, מחירה של אונקיית זהב נמוך כיום בכ-8% מזה שהיה בערב ראש השנה הקודם. אז נסחרה אונקיית זהב במחיר של 1,833.7 דולר.

פרסום

הכסף, בדומה לזהב, נסחר באמצעות חוזים עתידים בבורסות ה-CME. למרות שבטווח הארוך הוא נסחר במגמה דומה לזהב, בשנה האחרונה מחירה של אונקיית כסף ירד בצורה חדה יותר, ביחס לזהב. אונקיית כסף נסחרת כיום במחיר של 19.38 דולר לאונקיה – ירידה של כ- 28% מהשיא השנתי שנקבע בחודש מרץ האחרון. על פי נתוני ARK TRADE, מחיר הכסף זול משמעותית גם ביחס למחירו בערב ראש השנה הקודם אז נסחרה אונקיית כסף בכ-24.8 דולר.

שם הסחורה מחיר ערב ראש השנה תשפ"ג
(נכון ל-16 בספטמבר) שיא שנתי (8 במרץ)
שינוי מהשיא שינוי מראש השנה אשתקד (תשפ"ב)
זהב 1,683.5 דולר 2,043.3 דולר 17.6%- 8.2%-
כסף 19.38 דולר 26.89 דולר 27.9%- 21.8%-

דיסקליימר:
מובהר בזאת, כי המידע האמור לעיל, ובכלל זאת הנתונים, הניתוחים המסקנות והפרטים, אינו מהווה ייעוץ מקצועי כלשהו, ואין במידע זה כדי לשמש, בין היתר, להסתמכות, לייעוץ להשקעות, מיסוי, היבטים פיננסיים ו/או משפטיים. המידע הכלול באמור לעיל מהווה הערכה ואינו מתיימר לכלול את כל הנתונים והפרטים הרלבנטיים ואף עשוי להשתנות.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים