דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / מחזור פסולת הזכוכית בישראל
מחזור זכוכית

מחזור פסולת הזכוכית בישראל

אינדקס חברות וספקים

מקדמים את תהליך המיחזור של פסולת הזכוכית בישראל: המשרד להגנת הסביבה יתמוך בהקמת מתקן טיפול ומיון פסולת זכוכית בסכום של 8.5 מיליון שקל

 

פרסום

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "הקמת מתקני תשתית לטיפול בפסולת היא צעד משמעותי בהצלחת תוכניות ואסטרטגיות הפסולת שלנו, שיביא להעלאת שיעורי המיחזור ולהפחתת שיעורי ההטמנה. התמיכה בהקמת מתקן טיפול ומיון זכוכית היא חלק מיוזמה רחבה ומתמשכת של המשרד לעידוד מיחזור פסולת ושימוש בה למוצרים חדשים, בהתאם לעקרונות הכלכלה המעגלית"

 

 

המשרד להגנת הסביבה מפרסם קול קורא לתמיכה בהקמת מתקן טיפול ומיון זכוכית המתמחה במיון שברי זכוכית לצבעים. מטרת התמיכה היא לעודד את מיחזור פסולת הזכוכית למכלים חדשים בישראל.

 

צריכת מכלי המשקה מזכוכית בישראל עומדת על כ-130 אלף טונות בשנה. כ-60% מתוכם נאספים במסגרת חוק הפיקדון וחוק האריזות. מכיוון שהזכוכית הנאספת אינה מופרדת לפי צבעים בעת ההשלכה, ובשל עלות המיון וכשלים בשרשרת הטיפול, רק כ-15% מהזכוכית הנאספת נשארת למיחזור והתכה למכלי זכוכית בארץ. שאר הזכוכית מיוצאת כשברי זכוכית לא ממוינת למיחזור בחו"ל. השלמת שרשרת הטיפול, על ידי הקמת מתקן מיון לפי צבעים, תשאיר את פסולת הזכוכית למיחזור ושימוש בארץ, על כל המשמעויות הסביבתיות הנלוות לכך.

 

מיחזור זכוכית נחשב כבעל פוטנציאל מיחזור גבוה, כאשר 100% מפסולת הזכוכית יכולים להיות מנוצלים ליצירת חומר גלם לעיבוד, ולהחליף חומר גלם בתולי. שימוש זה חוסך כרייה של מינרלים, פגיעה סביבתית, שינוע, פליטות והשקעת אנרגיה ביצירת הזכוכית – מהלך המבטא את עיקרון הכלכלה המעגלית.

פרסום

 

אחד הקשיים העיקריים בהשלמת שרשרת המיחזור בטיפול בפסולת הוא מחסור בתשתיות טיפול. באמצעות תמיכה בהקמת מתקני מיון וטיפול בפסולת, מקדם המשרד להגנת הסביבה את סגירת מעגל השימוש בחומרים לשם השגת יעדי המיחזור ומניעת ההטמנה כחלק מהאסטרטגיה לטיפול בפסולת.

 

התמיכה תינתן לחברה, אגודה שיתופית או שותפות מישראל בגובה של כ-40% מעלות ההקמה ועד ל-8.5 מיליון שקל

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים