דף הבית / חדשות תעשייה / מומלץ ככל הניתן לשמור את מכלי המשקה ולקבל את הפיקדון תמורתם בסיום תקופת הלחימה

מומלץ ככל הניתן לשמור את מכלי המשקה ולקבל את הפיקדון תמורתם בסיום תקופת הלחימה

אינדקס חברות וספקים

חרבות ברזל – שומרים על רציפות תפקודית: בשל מחסור בעובדים בנקודות מכירת מזון ושתייה בכל רחבי הארץ, צמצום כוח האדם וקשיים לוגיסטיים, ובעקבות פניית איגוד לשכת המסחר – המשרד להגנת הסביבה מודיע כי לא יאכוף את נושא החזרת הפיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו ועד 31 באוקטובר 2023; מומלץ ככל הניתן לשמור את מכלי המשקה ולקבל את הפיקדון תמורתם בסיום תקופת הלחימה

המשרד הבהיר לרשתות השיווק כי עליהן לעשות את מרב המאמצים לקבל את הבקבוקים ולהחזיר את הפיקדון, גם בתקופה מורכבת זו; בסוף אוקטובר, יבצע המשרד להגנת הסביבה הערכת מצב בעניין זה ; בנוסף, המשרד נרתם לזירוז שרשרות אספקת מוצרים חיוניים ולא ינקוט למשך תקופת הלחימה והחירום פעולות אכיפה הנוגעות לחובת סימון מכלי מים מינרלים המיובאים מחו"ל (המהווים אחוז קטן מהשוק) להחזרת מכלי משקה עם פיקדון

פרסום

המשרד להגנת הסביבה ער לצורכי המשק ולקשיי המגזר העסקי בעת הזו של הלחימה והמצב המיוחד בעורף, הכוללות צמצום כוח אדם פעיל במשק. מפנייה של איגוד לשכות המסחר למשרד, עולה כי יש מחסור חמור בעובדים בנקודות מכירה, בפריקת סחורה, בטיפול בחוסרי מוצרים ועוד, המצב הנ"ל גורם קשיים  הקשורים ליישום חוק הפיקדון בכלל הארץ ובדרום בפרט.

 

החזר פיקדון הוא שירות לציבור ומחויב על פי חוק. יחד עם זאת, בשל המצב הבטחוני שגורם לקשיים לוגיסטיים משמעותיים שמשפיעים על אורח החיים התקין של אזרחי המדינה, המשרד נרתם לסייע לרציפות תפקודית, ומודיע כי אין בכוונתו לאכוף את החזרת פיקדון בימים מורכבים ומאתגרים אלו, ועד ל-31 באוקטובר 2023. עם זאת, אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וקהילה והממונה על חוק הפיקדון, הבהיר לרשתות השיווק, איגוד לשכות המסחר והמערך כולו כי עליהם לעשות את מרב המאמצים כדי לקבל מהציבור את הבקבוקים גם בתקופה מורכבת זו ולספק את השירות לאזרחים בהתאם למציאות בשטח. בסוף אוקטובר יבצע המשרד הערכת מצב נוספת בעניין זה.

 

לפי חוק הפיקדון, כל בית עסק ששטחו שמעל  28 מ"ר ומוכר מכלי משקה מלאים מכל סוג חייב לקבל מכלי שתייה מהציבור הרחב ולהחזיר את דמי הפיקדון. את מכלי השתייה אוספות חברות איסוף המספקות שירות ליצרנים וליבואנים של המשקאות, ומשם הם נשלחים למיון ולמיחזור. המשרד ממליץ להימנע במקור ולא לרכוש בקבוקי שתייה, וככל הניתן, אם רכשתם – לשמור את הבקבוקים עד לסיום תקופת הלחימה והמצב המיוחד.

 

המשרד נרתם בסוגיה נוספת, שתאפשר זירוז אספקת מים מינרלים למשק ותקל על המגזר העסקי בתקופת החירום. באחרונה התרחש גידול בביקוש למים מינרלים, ונוצרה מורכבות להספיק לעמוד בביקוש ולסמן את הבקבוקים המיובאים מחו"ל לפי דרישות חוק הפיקדון. מרבית המים בישראל הם בייצור מקומי, ומדובר בפלח קטן יחסית מהשוק.

 

לצורך זירוז שרשרות אספקת מוצרים חיוניים והקלה על המגזר העסקי בשל מצב החירום  השורר בעורף, המשרד החליט כי לא יינקטו פעולות אכיפה הנוגעות לחובת סימון מכלי מים מינרלים המיובאים מחו"ל להחזרת מכלי משקה עם פיקדון, למשך תקופת החירום.

פרסום

 

בימים אלה נדרשות כמויות אדירות של מים גם לכוחות הביטחון וגורמים נוספים, ועל כן, התגייס המשרד להקל ולתת מענה לנושא. אלעד עמיחי, סמנכ"ל בכיר לשלטון מקומי וחינוך קהילה והממונה על חוק הפיקדון במשרד להגנת הסביבה, עדכן בכך את הגורמים הרלוונטיים – כל זאת כדי למנוע קשיי אספקה במים מינרליים בתקופת החירום.

 

שנדע ימים שקטים????

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים