דף הבית / אסטרטגיה ומנהיגות / מה הקשר למיומנויות הנדרשות לעולם העבודה המשתנה ולכישורים ניהוליים?

מה הקשר למיומנויות הנדרשות לעולם העבודה המשתנה ולכישורים ניהוליים?

אינדקס חברות וספקים

הסיוט של כל הורה! מה עושים שהמפעיל מודיע שלא יכול להגיע כמה שעות לפני מסיבת יום ההולדת?

פרסום

מעשה שהיה כך היה,
שבת בבוקר, הילד קם נרגש בציפייה למסיבת יום ההולדת הכיתתית שחיכה לה חודשיים, שכוללת פעילות מבוכים ודרקונים עם סיפור רקע דמיוני, מהטובים ביותר שהומצאו.

בבוקר יום ההולדת, בסביבות השעה 10:00 הגיעה השיחה מהמפעיל, השיחה הנכנסת כבר גרמה להרגשת אי נוחות. "מה שלומך?" שאלתי את המפעיל, "לא טוב" ענה, "אוי ואבוי" חשבתי לעצמי.

בשיחתנו אמר שיתכן שלא יוכל להגיע עקב מצב בריאותי של אביו.

איחלנו החלמה מהירה ובריאות שלמה  לאביו, שאלנו אם יש לו מחליף שיכול לשלוח במקומו ושנענינו בשלילה  ועם "יתכן שלא יוכל להגיע"- לא סופי לדבריו, התחלנו לחשוב מה עושים.

ניהול משבר לכל הדעות.

את הרגשתו של הילד אתם בוודאי יכולים לדמיין, לאחר ששאל האם באמת יכול להיות שהמפעיל לא יגיע והוסבר לו שיתכן אך לא בטוח שזה יהיה המצב, בצורה בוגרת הציע לדחות את האירוע.

קבלת החלטות,

עמדו בפנינו שתי אפשרויות:

מרגע ההודעה לבטל את האירוע  שהילד כל כך חיכה לו למועד אחר, או למצוא מחליף(מחליף לא הצלחנו למצוא).

במקביל להודעה להתחיל לעבוד על תכנית ב' שנקווה שלא נצטרך (עם תינוק בן 9 חודשים בבית), ובתקווה שהמפעיל המקורי יגיע או בכל זאת ישלח מחליף מטעמו.

לבסוף בחרנו באפשרות השנייה, שבסוף הוכתרה בהצלחה. ומה הקשר בין זה למיומנויות הנדרשות לעולם העבודה המשתנה ולכישורים ניהוליים?

אחד המנהלים הבכירים במיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקות ניהוליות, פרקטיקות ארגוניות, ומיומנויות מבעלי  תפקידים בכירים במשק, מספר בכל הנוגע לניהול משברים: "משבר יכול להיגרם מסיבות רבות: משבר כלכלי, קורונה שטורפת קלפים, משבר ביטחוני בעוטף עזה שמשפיע על המצב הביטחוני ועל עסקים , משבר ניהולי, לא מוכנים לעבוד עם מנהל זה אחר, משבר תחזוקתי, משבר תקשורתי והרשימה עוד ארוכה.

וכשנשאל מה צריך לעשות בשעת משבר חמור: ענה: "יש משבר – תשתה כוס מים ותירגע, ואחר כך הסיטואציה צריכה להתנהל על ידי המנהל בשטח. ניהול משבר בצורה טובה אינה בהכרח פועל יוצא של ותק, אלא יותר פקטור של לא להיכנס ללחצים מיותרים מצד אחד, וגם לא לאדישות. זה המצב. צריך להגדיר מה אני יכול לעשות. צריך לשמור על קור רוח, להיות חדים, להרחיק רעשי רקע וגם את כל מה שלא דחוף ולא חשוב לטיפול באירוע הקיים. כל מי שעומד בלחצים הבסיסים, יוכל לנהל אירוע עם עזרה מקרוב או מרחוק. יש להבין מה קודם למה בטיפול, לסדר ולתכנן פעולות: מה עושים עכשיו, מה עוד חצי שעה, עוד שעתיים ועוד שלל פעולות".

מנכ"ל בכיר נוסף סיפר בהרצאתו במיזם:"
שכמנכ"ל לא תמיד יודעים מה יהיה, צריכים לדעת להתמודד עם תנאי אי ודאות. אין דבר כזה כשאתם על "נושאת מטוסים" שהכל רגוע ושקט. אם לא נדע להתמודד עם שינויים, נקרוס. צריך לחבק את אי הודאות לדעת להתמודד.
כנ"ל לגבי לחץ, צריך לדעת לקחת אחריות. המחשבות מייצרות רגש, רגש מייצר עשיה. כשאתם בלחץ ואתם לא לוקחים אחריות, פחדים משתלטים וזה לא עובד, צריך להבין את הסיטואציה, לטפל וגם לקבוע סדרי עדיפויות."

שאר המנהלים במיזם באופן גורף אומרים שהם מצפים מעובדים :"לא לצעוק שיש בעיות, אלא להציע פתרונות.
"

לקראת השעה שתים שהמפעיל לא ענה לטלפון, בעוד התוכנית "קורמת עור וגידים" הבנו שככל הנראה תכנית ב' תצא אל הפועל,

ובסוף היום מה מוסר ההשכל שהילד יכול ללמוד ולא רק הוא,

1. יצירתיות ומוכוונות לפתרון: לצעוק כל היום שיש בעיות ולא להציע פתרונות בוודאי לא עובד, צריך להיות ביצועיסט, יצירתי ומוכוון פתרונות.

2. גיוס: לדעת לבקש עזרה מחברים שהם כמו משפחה(כאלה שמתגייסים לעזרה בלי לשאול שאלות כי אין לך זמן להסביר), על אף התכנון והחלוקה בפועל, אחד מהם אפילו הגיע להביא את הילד, הבין את גודל המשבר ונשאר לתגבר בתחנה, אז תמיד כדאי לך שיהיו כאלה.

3. קבלת החלטות, תכנון פעולות והאצלת סמכויות: חשוב לדעת לקבל החלטות וגם בטווחי זמן קצרים, לתכנן סדר פעולות לפי זמנים, להאציל סמכויות, ולחלק את המשימות למי שמתאים לבצע אותם בצורה הטובה ביותר, ולסמוך על כל בעל תפקיד לתת את המרחב שלו בביצוע.

פרסום

  1. מזל: גם חשוב ביותר, בהפקה מאולתרת קצרה בזמן, למזלנו השגנו בשיחה טלפונית את בני הדודים מהקיבוץ, שבדיוק חזרו משדה התעופה, והצלחנו להביא בזמן את כל ציוד המשחקים המגוון, לרבות רשת כדור רשת, בדמינגטון, גולף שבהחלט היוו אטראקציה מרכזית.


הילדים שהגיעו ,עודכנו בשינוי הקונספט למסיבת יום הולדת בסגנון המרוץ למיליון שכוללת תחנות ומשימות, חולקו לקבוצות, ביצעו משימות בתחנות במיקומים שונים ברדיוס הפארק, ללא צורך בלעבור כביש, התחנות אוישו על ידי החברים שבאו לתגבר.

ברמת הביצוע: היו מגוון תחנות, ספורט ומשחקי חברה: כדור רשת, פינג פונג, בדמינגטון, משיכת חבל, קרב חרבות ומשחקי חשיבה: חידות שחמט ובנושא סיפורים אהובים מתחום המדע הבדיוני , סידור שמות העסקים במרכז המסחרי לפי סדר מיקומם ועוד…

הובטח פרס לקבוצה המנצחת, אך הקבוצה המנצחת אינה ידועה, איבדנו מעקב על התוצאה. בסוף האירוע בשל הצדק בדבר ובהתחשב בעובדה שהתפנה תקציב, כל ראש קבוצה קיבל בהמשך השבוע שוברים עבור חברי הקבוצה לקופסא ענקית של גלידת גולדה למימוש של חברי הקבוצה בזמנם החופשי

 כנראה שמסיבת מבוכים ודרקונים, תחכה לשנה הבאה.


כותבת מאמר הדעה,

עו"ד שרון הר זהב,
מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקות ניהוליות, פרקטיקות ארגוניות ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי, להכשרות עובדים ומנהלים

מקבוצת אל הנכס.

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים