דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / יוניקורן טכנולוגיות נכנסת לשוק ה-Industry 4.0 העתיד להגיע ל-260 מיליארד דולר עד 2026:
דוד וקטור מנכל שירהטק צילום הדר חבני

יוניקורן טכנולוגיות נכנסת לשוק ה-Industry 4.0 העתיד להגיע ל-260 מיליארד דולר עד 2026:

אינדקס חברות וספקים

יוניקורן טכנולוגיות נכנסת לשוק ה-Industry 4.0 העתיד להגיע ל-260 מיליארד דולר עד 2026:

יוניקורן תשקיע  5 מיליון ₪ בחברת שירהטק לפי שווי של 58 מיליון ₪, לפני הכסף, לשירהטק ותחזיק 8% מהחברה

פרסום

יוניקורן זכאית להקצאת מניות נוספת התלויה בתרחישים שונים של הנפקת שירהטק

שירהטק היא החברה השישית בפורטפוליו של יוניקורן

 

תל אביב, 9 במרץ, 2021, יוניקורן טכנולוגיות (ת"א: ינקט), שותפות השקעה בחברות טכנולוגיה בעלות פעילות מחקר ופיתוח מדווחת על השקעה שישית. החברה התקשרה בהסכם השקעה בסך 5 מיליון ₪ בחברת שירהטק, לפי שווי של 58 מיליון ₪ לפני הכסף ותחזיק כ-8% (לפני הכניסה של המשקיעים הנוספים כאמור להלן). ההשקעה היא כחלק מסבב גיוס שמבצעת שירהטק גם ממשקיעים נוספים. יוניקורן זכאית להקצאת מניות נוספת בתרחישים שונים של הנפקת שירהטק וכן זכות אנטי דילול עד ההנפקה.

שירהטק פועלת בתחום ה-Industrial IoT 4.0, תחום שבשנים האחרונות חלה בו מהפכה המשלבת Internet-of-Things, בינה מלאכותית (AI), יכולות לימוד עצמי ותקשורת בין מכונות. לחברה פלטפורמת iCOMOX™ שהיא מערכת סנסורים המאפשרת יצירת מידע חיוני ורב ערך מנכסים ומכונות ישנות שאינן חכמות וכן ממקומות שונים במפעלים, להם השפעה גדולה על קווי הייצור עצמם והשפעה מהותית לשיפור ברווחיות.

על פי Fortunebusinessinsights[1]  פוטנציאל השוק לפתרונות industrial 4.0  עמד בשנת 2019 על כ-90 מיליארד דולר וצומח בקצב מהיר עד לכ-260 מיליארד דולר בשנת 2026. השוק המיידי של שירהטק הוא מפעלי מזון ומשקאות, מפעלי תעשיה כבדה ותשתיות בהם ישנן מאות מיליוני מכונות בעולם אשר ניתן להסב אותן ולחבר למערכות החברה.

דוד וקטור מנכ"ל שירהטק: "אנו מודים לשותף החדש שלנו על הבעת אמון בחברה. ההשקעה של יוניקורן תאפשר לנו להתרחב ולהגדיל את שיתופי הפעולה עם לקוחות מכל העולם. פוטנציאל השוק לפתרונות Industrial 4.0 לתחזוקה מונעת והנגשת תובנות מבוססי Data הוא מיליארדי דולרים בשנה וצומח בקצב מהיר מאוד. בזכות הפתרון הייחודי שלנו ויכולת איסוף DATA מרחוק ויכולות ה-AI ועל אף התקופה המאתגרת, הגדלנו את מספר הלקוחות וחתמנו על שיתופי פעולה רבים. אנו מעריכים כי הסכמים אלו ונוספים עליהם אנו עובדים במלוא המרץ, יתמכו בצמיחתה של החברה".

עמית גרין, מנכ"ל יוניקורן טכנולוגיות: "לשירהטק טכנולוגיה ייחודית וקניין רוחני חזק המאפשר לה לייצר ערך רב ללקוחותיה באמצעות הפיכת אתרי ייצור ישנים ומסורתיים לאתרים מתוחכמים בעל תפוקות גבוהות גם ללא צורך בהשקעות הון גבוהות. אנחנו מאמינים כי שירהטק תוכל בזמן קצר להציף ערך עבור השותפות, יחד עם שאר חברות הפורטפוליו המצליחות בימים אלה להביא להישגים תפעולים ועסקיים".

פלטפורמת iCOMOX™ של שירהטק כוללת חמישה סנסורים שונים ומאפשרת יצירת מידע חיוני ורב ערך מנכסים ומכונות ישנות שאינן חכמות וכן מפריפריות המפעל אשר יש להם השפעה גדולה על קווי הייצור עצמם והשפעה מהותית לשיפור ברווחיות. לפלטפורמה גמישות גבוהה שמאפשרת ביצוע אנליזות מורכבות שלא קיימות אצל רוב המתחרים.

הסנסורים של הפלטפורמה מאפשרים קבלת מידע שאין למוצרים מתחרים. המערכת יכולה לשאוב מידע מחיישני iCOMOX™, ישירות מהמכונה או מכל מקור מידע צד שלישי אחר דרך API. למערכת שלוש צורות תקשורת מאפשרות התאמה אופטימלית לכל התקנה ומכונה במפעל. הפלטפורמה מחוללת מידע, מרכיב המהווה יתרון עצום שמאפשר לחשוף יחידות במפעל שטרם נחקרו, שאינן מנוטרות ולא מקבלות מענה הולם ממוצרים מתחרים. ניתוח המידע מבוצע בשלוש שכבות AI מהקצה ועד הענן ומאפשר מתן תובנות בזמן אמת ובניית יכולות חיזוי לתקלות Machine Learning ברמה עמוקה ומורכבת. יש לציין כי הפתרון אינו פולשני ואינו מצריך עצירה של קווי הייצור. כתוצאה משימוש בפלטפורמה לקוחות החברה מקבלים מדדי חסכון והתייעלות מיידים (חסכון של אלפי דולרים באחזקה שוטפת ושיפור של מיליוני דולרים בתפוקת המפעל).

משירהטק נמסר גם כי, החברה חתמה על הסכמים עם אינטגרטורים ב-5 יבשות, כולם מתחום התעשייה 4.0 ותקשורת סלולרית  (T-System, A1 Entel). עיקר הלקוחות, מתרכזים באירופה, אסיה ודרום אמריקה וכן בארה"ב. בין מפיצי החברה חברת Arrow.

לשירהטק ישנן כ-45 חברות/לקוחות שרכשו את הפתרון לצורך Proof of Concept , כלומר שלב של בדיקת הפתרון. בין חברות אלו, הבוחנות את הפתרון של שירהטק, ניתן למנות את Honeywell  ואת סימנס גרמניה, אשר בחרה ב-iCOMOX של שירהטק, כפתרון מוביל עבור תעשייה 4.0.  למיטב ידיעת החברה, בהקשר תחום הפעילות ניתן לציין את חברת Razor Labs הישראלית אשר הונפקה לפי שווי של כ-120 מיליון דולר. החברה מפתחת אלגוריתמים של AI לניטור, חיזוי ותחזוקה מונעת בקווי ייצור. החברה החלה פעילותה כקבלן פרויקטים בתחום ה- AI במכרות באוסטרליה ומאז הגדילה פעילותה.

פרסום

הפורטפוליו של יוניקורן:

ליוניקורן טכנולוגיות חמש השקעות נוספות, סייברוואן ווויפלאש, בובייל, פלו-ליט וסטריקס. סייברוואן דיווחה לאחרונה על מספר רב של פיילוטים למערכת למניעת היסח דעת בנהיגה שפיתחה, לרבות פיילוט בצה"ל וחברת חשמל וכן דיווחה על הזמנה מסחרית ראשונה של 250 מערכות מקבוצת מילניום, מחברות הלוגיסטיקה המובילות והגדולות בארץ. כמו כן, החברה עדכנה כי הוכרו שני פטנטים נוספים (בסין וישראל) מתוך מערך הפטנטים השלם של החברה. וייפלאש, שמפתחת בד מתפרק למגבונים נשטפים מחומרים מתכלים שאינם כוללים פלסטיק ומזהמים, זכתה לאחרונה בתוכנית האצה של MassChallenge Israel לשנת 2020 ולאחרונה קיבלה הכרה Seal of Excellence מטעם האיחוד האירופי. בובייל, העוסקת בפיתוח מערכות ויישומים לארגונים קטנים שהשיקה את Glue, פתרון טכנולוגי המייצר נאמנות לקוח באופן אוטומטי עבור עסקים בינוניים וקטנים, המבוסס בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (Machine Learning) ונועד לענות על חוסר גדול בשירותי ענן טכנולוגיים עבור עסקים קטנים. פלו-ליט פיתחה טכנולוגיה אלקטרואופטית מתבססת על אלגוריתמים ייחודיים לעיבוד תמונה המאפשרים למדוד בזמן אמת ובאופן לא פולשני את המהירות ואת פרופיל הזרימה של נוזלים או הגזים הזורמים בצינורות ולנטר את איכותם על ידי מעקב רציף של פילוג גודל החלקיקים שהם מכילים. סטריקס פיתחה טכנולוגיה ייחודית לטעינת כל סוגי הרחפנים ללא תלות בחיבור לחשמל באמצעות קפסולות אוניברסליות.

 

אודות יוניקורן

שותפות יוניקורן להשקעה בחברות טכנולוגיה צעירות הוקמה על ידי יענקל'ה טננבוים, ליגד רוטלוי, רונן ויסרברג ויגאל לנדאו. יו"ר השותפות הוא ליגד רוטלוי, בעל ניסיון עשיר בתאגידים פרטיים וציבוריים רבים, ביניהם רציו, חלל וחברות נוספות. מנכ"ל השותפות הוא עמית גרין אשר מביא עימו 25 שנות ניסיון בתחומי הטכנולוגיה, הפיננסים והיזמות. ועדת ההשקעות של יוניקורן טכנולוגיות כוללת את המנכ"ל עמית גרין בנוסף על יענקל'ה טננבוים, המשמש גם כדירקטור – בעל ניסיון עסקי של 35 שנה בתחום ההשקעות, מיזוגים ורכישות, הנפקות ואקזיטים רבים של חברות טכנולוגיה. חבר נוסף בוועדת ההשקעות הוא מוטי גוטמן, מנכ"ל חברת מטריקס, הנסחרת במדד ת"א 35, שעשתה במהלך השנים האחרונות עשרות מיזוגים של חברות טכנולוגיה. חבר נוסף הוא יוסי בן שלום, בעל ניסיון רב שנים כמנהל בכיר אשר הוביל בשנים האחרונות השקעות ואקזיטים בחברות רבות, ביניהן טלדור, דנאל, סימטרון ופוינטר. חבר נוסף בוועדה זו הוא דן וינטראוב, מנכ"ל פרוסיד הון סיכון, ששימש בעבר כמנכ"ל ההחזקות הריאליות של בנק איגוד וכדירקטור במספר רב של חברות ציבוריות פרטיות וממשלתיות. צוות ההנהלה וכן ועדת ההשקעות של השותפות הם בעלי ניסיון עשיר והיקף השקעות של מיליארדי שקלים, מוניטין מוצלח באקזיטים, עסקאות מיזוג ורכישה והנפקות. התמחותם היא בתחום הטכנולוגי, שוק ההון, השקעות ופיתוח עסקי וקשרים בינלאומיים. התחום הטכנולוגי נהנה כיום מצמיחה מחודשת, בין השאר על רקע משבר הקורונה שהאיץ תהליכים טכנולוגיים, לרבות צורך גובר בפתרונות לעבודה מהבית והחלפת מוצרים ושירותים מסורתיים בפתרונות טכנולוגיים. עקב כך, בחצי השנה האחרונה גדל משמעותית היקף ההשקעות בחברות טכנולוגיה, בעיקר מצד גופים מוסדיים, עובדה המעניקה רוח גבית לתחום. ההשקעות בתחום הטכנולוגי מהוות השקעת עוגן גדלה והולכת בתיקי ההשקעות של גופים מוסדיים בארץ ובחו"ל. להשקעה בשותפות יוניקורן יש מספר יתרונות מרכזיים. הראשון הוא שילוב של השקעה במספר חברות ולא בחברה בודדת תוך פיזור והקטנת סיכונים. כמו כן, ההשקעה בשותפות מייתרת את הצורך ואת תהליך איתור ובחירת ההשקעה, כיוון שהיא מתבססת על צוות מומחים קיים ומנוסה ביוניקורן. למשקיעים פרטיים ומוסדיים אין נגישות למספר רב של מומחים ברמה זו בתחום הטכנולוגיה, ואין הצדקה כלכלית להחזיק צוות כזה ברמת הגוף המוסדי, המתמקד בניהול השקעות סחירות. יתרון נוסף הוא שהמשקיעים המוסדיים נהנים מהשקעה  עם פוטנציאל עליית ערך משמעותי לאור השקעה בשלבים מוקדמים של החברות. יתרון מרכזי נוסף הוא שמדובר בהשקעה סחירה ונזילה באמצעות הבורסה, המביאה לאופטימיזציה את יכולת ניהול הסיכונים, גיוון ההשקעות ומימוש אקזיטים.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים