דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / מיזם מציאות מדומה חדשני מנגיש את מערת לסקוב הבתולית לקהל הרחב בחוויה בלתי נשכחת

מיזם מציאות מדומה חדשני מנגיש את מערת לסקוב הבתולית לקהל הרחב בחוויה בלתי נשכחת

אינדקס חברות וספקים

על רקע פתיחת מרכזי התרבות מחדש בצרפת, דאסו סיסטמס, מוזיאון המונומנטים בצרפת ו-המנהל האזורי לענייני תרבות בחבל נובל אקוויטנה בצרפת (או בקצרה DRAC), מזמינים אתכם לחוויית מציאות מדומה חדשה בקנה מידה 1/1. התאום הווירטואלי שיצרו למערת "לאסקו" מציע ריאליזם חסר תקדים ומשחזר את החוויה החושית מגלריות המערה המקורית, בדיוק כפי שחוו אוצרי המורשת והמדענים שהוסמכו להיכנס אליה.

 

פרסום

הישג טכנולוגי בשירות אחת המערות המעוטרות החשובות ביותר בתקופה הפליאוליתית המאוחרת.

 

מערת לאסקו התגלתה בספטמבר 1940 וכעבור שלושה חודשים, סווגה כמונומנט היסטורי. המערה קנתה לעצמה שם עולמי הודות לאיכות יוצאת הדופן של ציורי המערות שבה ועקב השבריריות והמורכבת המעורבת בשימורה. מערת לאסקו, שנסגרה לציבור מאז 1963 לצמיתות, היוותה נושא מרכזי למספר מיזמי דיגיטציה שבוצעו על ידי ה-DRAC  כחלק ממשימות השימור והשחזור של יצירת מופת זו, שהוגדרה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1979. היות וזמן השהייה במערה מוגבל (פחות מ- 200 שעות בשנה לצוותים העובדים שם), ואף הוא עשוי להסב סכנה, יצירת התאום הווירטואלי פותח הזדמנויות חדשות לגישה לתכני המערה שקשה ליישם בעולם האמיתי. באמצעות מציאות מדומה מרובת משתתפים בקנה מידה 1/1, ניתן לשחזר חווית חקר מקיפה וייחודית ולגלות נקודות מבט חדשות, בחוויה הקרובה ככל האפשר ליצירות המופת של התקופה הפליאוליתית המאוחרת שצוירו לפני 20,000 שנה.

 

התאום הווירטואלי 1/1 של מערת "לאסקו", תוכנן באמצעות כלים חדשים שנחקרו ופותחו על ידי דאסו סיסטמס יחד עם ' Exaltemps , מעבדת המחקר והחדשנות ב Cité de l’architecture & du patrimoine. תוכנה חדשה זו שואפת להקל על יצירת חוויות מציאות מדומה בגודל טבעי רבת משתתפים על ידי משתמשים ללא כישורים טכניים ייחודיים.

 

"בעולם בו המסכים עדיין דו ממדיים, תוכנות לעריכת מצגות או וידאו הן עדיין הדומיננטיות ביותר. עבור דאסו סיסטמס, האתגר המרכזי היה לדמיין ולפתח כלים מקיפים ושיתופיים שיהיו קלים יותר לשימוש. המיומנות היחידה הנדרשת היא שימוש בידיים באופן אינטואיטיבי, ללא בקר, בדיוק כפי שאנו עושים בעולם האמיתי כדי לביים נרטיב בגודל טבעי שנוכל להיכנס אליו פיזית. כלים יצירתיים חדשים אלה פותחים, מטבע הדברים, הבנות חדשות באתרי תרבות בעולמות החינוך, המחקר ומעבר להם, כמובן", אמר מהדי תאיובי, סמנכ"ל חדשנות בדאסו סיסטמס.

 

על ידי שילוב נתונים גולמיים ממיזמי הדיגיטציה של DRAC Nouvelle Aquitaine עם הכלים החדשים הללו, הצליחו שלושת השותפות לשתף פעולה באופן וירטואלי בתלת ממד ולעצב מספר מסלולי חוויה מקיפים למבקרים.

 

"יש לנו נתונים מדויקים מאוד של המערה שהפקנו בסריקה תלת ממדית. אנחנו רגילים לראות את התמונות הללו על המסכים שלנו, אבל היכולת שלנו לשקוע אל תוך התאום הווירטואלי הזה משנה לחלוטין את נקודת המבט הזו. כיום, זמן השהייה בלאסקו מוגבל מאוד ומהווה סיכון רב. בפעם הראשונה בחיי, אני יכול לטייל שם בעצמי עם כל הצוות שלי, שם נוכל לעבוד ולבדוק, למשל, השערות מחקר בזמן אמת, אפילו באזורים הכי קשים לגישה", אמר מוריאל מאוריאק, אוצר במערת לאסקו.

 

המבקרים השקועים בתאום הווירטואלי יוכלו לעבור לאורך המסוף בקצה מנהרת הציר, אפילו בזחילה על ארבע אם ירצו בכך – או אפילו לעבור דרך תא החתולים שטרם הוצג לציבור – בדיוק כמו צוות השימור המחזיק בגישה למערה המקורית.

 

"שיתוף פעולה זה עם Exaltemps ודאסו סיסטמס מביא את אוסף גלריית היציקות של Cité de l'architecture & du Patrimoine למאה ה -21. המעבר מגבס למציאות מדומה, עולה בקנה אחד עם חזונו של יוג'ין ויולט-לה-דוק, שיזם את השימוש יציקות בגודל טבעי של תגליות המורשת שלנו כמדיום להוראה, חקר, זיכרון והסברה", הוסיפה איזבל מרקט, אוצרת גלריית היציקות ב-""Cité de l'architecture & du Patrimoine

 

מסע חינוכי בלב חוויה וירטואלית מרתקת

 

לראשונה בעולם, יוכלו קבוצות של עד שישה אנשים – המצוידים בתיקי גב ואוזניות מציאות מדומה בליווי מדריך טיולים – לחקור את כל 235 המטר המרכיבים את גלריות הקפלה הסיסטינית של התקופה הפרה-היסטורית בצורה קרובה ואינטימית מאי פעם. המשתמשים יוכלו לנוע בחופשיות בחלל ולתקשר זה עם זה באמצעות האווטרים שלהם.

 

דאסו סיסטמס ו- Cité de l'architecture & du Patrimoine

בשנת 2019, השיקו יחד, Cité de l'architecture & du patrimoine ודאסו סיסטמס מרחב מחקר וחדשנות,Exaltemps, המוקדש לחוויות מציאות מדומה מרובות משתתפים בגודל טבעי. לאחר הצלחת ScanPyramids VR, פותחה כעת חוויית התאום הווירטואלי 1/1 של מערת לאסקו ומהווה ניסוי חדש למרחב זה הפתוח כבר לציבור.

 

מידע שימושי

סיורים מאורגנים מתקיימים מדי שעה החל מה-8 ביולי 2021 ובהתאם להנחיות הבריאות הרלוונטיות (ההגעה  בהזמנה בלבד דרך אתר Cité de l’architecture & du patrimoine בכתובת www.citedelarchitecture.fr) לאחר כל סיור, מכונת חיטוי בקרינת UV שפותחה עבור Exaltemps משמשת לחיטוי ציוד המציאות המדומה ולחיסול כל החיידקים והנגיפים. מכונה זו מבטיחה רמת בטיחות מרבית עבור המשתמשים.

 

פרסום

לגילאי 12 ומעלה. נגיש למבקרים בעלי מגבלות ניידות.

מחיר כרטיס: 32 יורו, כולל גישה לאוספי הארכיטקטורה של Cité de l’architecture & du patrimoine והתערוכות הקבועות של du patrimoine.

 

אודות דאסו סיסטמס

דאסו סיסטמס, יוצרת DEXPERIENCE3, מהווה זרז לקדמה האנושית. אנו מספקים לעסקים ולבני אדם סביבות תלת-ממד וירטואליות שיתופיות המאפשרות לדמיין חידושים בני קיימא. על ידי יצירת תאומי חוויה וירטואליים לעולם האמיתי באמצעות פלטפורמת היישומים שלנו, DEXPERIENCE3, הלקוחות שלנו פורצים את גבולות החדשנות, הלימוד והייצור. דאסו סיסטמס מביאה ערך ליותר מ-270,000 לקוחות בכל הגדלים וענפי התעשייה, במעל 140 מדינות. למידע נוסף, ניתן לבקר באתר www.3ds.com

 

אודות  Cité de l’architecture & du patrimoine

כממשיכי הדרך בהיסטוריה ארוכת שנים של קידום מורשת ואדריכלות, משימת Cité de l’architecture & du patrimoine היא להעלות את המודעות, להעביר ידע וללמד אדריכלות ופיתוח עירוני כחלק מהקשרה העכשווי וההיסטורי. כמוזיאון, מצפה הכוכבים ליצירה אדריכלית, מרכז ארכיונים, הספרייה הגדולה ביותר באירופה המוקדשת לאדריכלות עכשווית ומרכז הכשרה לאדריכלי המדינה ומפתחי העיר, כמו גם לאדריכלי מורשת,Cité  נוסד על פרשת הדרכים שבין שלל עולמות אדריכליים, מהעבר כמו מההווה. מדי שנה, בונה Cité תוכנית המיועדת הן לקהל הרחב והן לאנשי המקצוע ובכך משמרת את מעמדה כמרכז תרבותי רבגוני – מרחב לשיתוף המוקדש לרפלקסיה בלתי פוסקת ולאיזון בין עבר להווה, בין מורשת ואדריכלות.

 

אודות Direction régionale des Affaires culturelles de Nouvelle-Aquitaine

Direction régionale des Affaires culturelles de Nouvelle-Aquitaine אמון על קידום מדיניות התרבות של צרפת בחבליה ובמחלקותיה. במסגרת תפקיד זה מעורב המרכז במיוחד בתחומי: מודעות למורשת, שימור, פיתוח, קידום אדריכלות, תמיכה ושיתוף בכל היבטי היצירה האמנותית, קידום ספרים וקריאה, חינוך אמנותי ותרבותי והעברת ידע, טיפוח מגוון תרבותי ופיתוח קהל, פיתוח כלכלת התרבות ותעשיות התרבות וקידום השפה הצרפתית והשפות השגורות בצרפת. פעילות זו תורמת למחקר מדעיים בנושאים הקשורים לתחומים אלה. הדבר מבטיח יישום מלא של כלל התקנות ומיישם הערכה מדעית וטכנית בתחומים הנ"ל בשילוב עם השירותים המתאימים של משרד התרבות. פעילות היחידה מבטיחה כי מדיניות הממשלה מתבצעת ומקדמת שיתופי פעולה עם הרשויות המקומיות כדי לספק תמיכה טכנית במידת הצורך.

עוד על הפרויקט בסרטון הבא

קישור לסרטון

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים