דף הבית / זיווד - מידע מקצועי / חדש מ”אדוויס” – ארונות תקשורת מוגנים מפני רעידות אדמה.

חדש מ”אדוויס” – ארונות תקשורת מוגנים מפני רעידות אדמה.

הגנה מפני רעידות אדמה-  ארונות תקשורת מוגנים 

רעידות אדמה בישראל ע”פ מומחים היא רק עניין של זמן. ולכן מחויב מהמציאות לנקוט בכל צעד אפשרי אשר יצמצם את הנזק ויאפשר התחלת / חזרה לשגרת עבודה בזמן הקצר ביותר.

כידוע, סביבת העבודה של מרבית הארגונים (קטנים וגדולים) הינה ממוחשבת, ולכן

פרסום

רעש / רעידת אדמה בסדר גודל בינוני עלולה להשבית לזמן בלתי צפוי את העבודה השוטפת והחיונית ביותר בסביבה ממוחשבת כתוצאה מקריסת חדרי / ארונות השרתים .

בנוסף לנזקי הרעש (חמרה שתינזק או תצא מכלל שימוש) ייתכן מחסור בחמרה מחשבים/ שרתים וכו’ ולכן גם שיקול זה צריך להילקח במסגרת שיקולי ההתאוששות מאסון.

בנוסף למערכות הגיבוי והשרידות הקיימת בכל ארגון, מקובלת הגנה נוספת וחשובה ביותר   (הקו הראשון ובמסגרת תכנית התאוששות מאסון ) היא ארון שרתים מחוזק ומוגן בפני רעידות אדמה / רעשי אדמה.

הערכה היא כי החברות הגדולות ביותר משקיעות בין 2% ל־4% מתקציב טכנולוגיית המידע שלהן על תכנון התאוששות מאסון, במטרה למנוע הפסדים גדולים יותר במקרה שהעסק לא יכול להמשיך לתפקד בשל אובדן של תשתית טכנולוגיית המידע והנתונים. מתוך החברות שבהן היה אובדן גדול של נתונים עסקיים, 43% מעולם לא נפתחו מחדש, 51% נסגרו תוך שנתיים ורק 6% ישרדו בטווח הארוך.

המשכיות עסקית לאחר אסון הינה גורם חשוב ביותר. מרכיב הזמן ( חזרה לעבודה ) הוא קריטי ביותר.

חזרה לשגרת עבודה מהירה ואספקת תמיכה, שירות ללקוחות ולצרכי הארגון הפנימיים מהווה גורם חשוב ביותר.

על מנת למזער את הנזקים מתכננים ארגונים את אופן ההתמודדות במקרה אסון באמצעות ביצוע עבודות המחשוב במרכז מחשבים אחר. במקרים רבים כמות משאבי המחשב וכמות המשאבים הלוגיסטיים העומדים לרשות הארגון באתר החלופי קטנים מכמות המשאבים באתר בו התרחש אירוע האסון, כתוצאה מכך עלול הארגון להידרש לוותר על חלק מהמערכות ולספק רמת שירות נמוכה יותר במערכות אחרות. קביעת העדיפויות, כלומר: ההחלטה אילו מערכות יפגעו ובאיזו מידה היא חלק מתוכנית ההתאוששות מאסון. תהליך ההתאוששות הוא תהליך האורך זמן. בזמן ביצוע תהליך ההתאוששות עשויים לא להינתן כל השירותים או חלק מהשירותים. החזרה למתן שירותים היא הדרגתית.

טווח הזמן הנדרש להפעלה מחדש של מערכות המחשוב העסקיות יכול לקחת ימים ושבועות, ארון מתאים לפי Belcore GR-63-CORE Zone 4 ישמור על השרתים המותקנים בו טוב יותר, יבטיח הישרדות טובה יותר וייתן הגנה נוספת בעת התרחשות רעש אדמה כשהציוד המחשובי המותקן בו יוגן באמצעות ארון ייעודי ורתום לרצפה.

במסגרת תכנית DRP (תכנית התאוששות מאסון) ארון תקשורת עמיד ומוכח הינו קו הגנה ראשון וחשוב מאד שכל מנהל צריך לקחת בחשבון במסגרת תכנית התאוששות מאסון רעידת אדמה.

%d7%9e%d7%a4%d7%94-%d7%a8%d7%a2%d7%99%d7%93%d7%95%d7%aa

פרסום

לחברת אדוויס  ארון שרתים / תקשורת  העונה ומוכח (מסמך בדיקות יסופק ע”פ דרישה) לעמידה ברעידות אדמה לפי דרישות  Belcore GR-63-CORE Zone 4 העונה לאזורי רעש  כגון קליפורניה ארה”ב. ראה איור / מפה עם ציון דרגות רעש לפי אזורים –

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנאור לוי 052-8896262 naor@advicecom.co.il

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

מנכ”ל התאחדות התעשיינים -“המהפכה התעשייתית הרביעית יצרה פער שיש לצמצם”

מנכ”ל התאחדות התעשיינים רובי גינל בכנס INDUSTRY 4.0: תעשיה חכמה – כאן ועכשיו!: “המהפכה התעשייתית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *