דף הבית / חדשות תעשייה / ועדת רשות החדשנות הקצתה 3 מיליון ₪ לפרויקטים לפיתוח טכנולוגיות המסייעות לבעלי מוגבלויות

ועדת רשות החדשנות הקצתה 3 מיליון ₪ לפרויקטים לפיתוח טכנולוגיות המסייעות לבעלי מוגבלויות

השבוע התכנסה וועדה המחקר של רשות החדשנות לדון בפרויקטים שהוצעו למסלול המו”פ בזירת חברתי-ציבורי המעודד פתרונות טכנולוגיים לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: “הקצאת הכספים לפרויקטים לפיתוח טכנולוגיות המסייעות לבעלי מוגבלויות נועדה לסייע לאנשים עם מוגבלויות להתמודדות בחיי היומיום, להגביר את המודעות ולהביע הערכה כלפיי עסקים הפועלים לפתח ולשלב אנשים עם מוגבלויות. כחברה עלינו לקדם שוויון הזדמנויות ואני מברך על השימוש בחדשנות הישראלית בכדיי לסייע לאוכלוסיות החלשות יותר. מדובר בפרויקטים שעשויים לחולל שינוי אמיתי בחיים של אנשים”

הועדה דנה במספר רב של פרויקטים מגוונים הנועדו לסייע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. המסלול המעודד פתרונות טכנולוגיים ייחודיים עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים הינו חלק מזירת חברתי-ציבורי. הוועדה חילקה כ-3 מיליון ש”ח לפרויקטים שונים במטרה לסייע להם להמשיך להתפתח ולפתח.

פרסום

בין הנושאים שאושרו על ידי הועדה לתמיכה נמצאות שתי אפליקציות המיועדות לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. האפליקציה הראשונה אמורה לאפשר תקשורת אפקטיבית עם הילדים ואילו האפליקציה השנייה מטרתה לסייע לפיתוח כישורים חברתיים אצל הילדים האוטיסטיים.

הועדה גם אשרה פיתוח מערכת בעלת חדשנות טכנולוגית ויישומית גבוהה לטובת אוכלוסיית העיוורים וליקויי הראיה. המערכת תאפשר קבלת מידע אשר יסייע לאוכלוסייה זו להתמצא במרחב הציבורי כאשר באמצעות  המערכת ניתן יהיה אף לבצע פעולות שונות יומיומיות.

נושא נוסף שאושר לפיתוח הינו התקן  אלקטרומיכני המיועד למשרדים ולמקומות בהן מתבצעת קבלת קהל אשר יאפשר לנכים המרותקים לכיסא גלגלים פתיחה של דלתות במרחב הציבור באמצעות הטלפון  הנייד.

נושא ייחודי נוסף שאושר לתמיכה עוסק פיתוח מכשיר תקשורת זול אך מדוייק שמטרתו  לאפשר לחולים הכלואים בגופם כדוגמת חולי ALS להתקשר עם סביבתם וזאת באמצעות תזוזת האישון בלבד.

פרסום

נחום איצקוביץ, יו”ר רשות החדשנות (בפועל) אמר, אחת ממשימותיה המרכזיות של רשות החדשנות הינה להשתמש בחדשנות הישראלית פורצת הדרך בכדי לסייע לחלקים היותר חלשים בחברה הישראלית. ניתן בעזרת הטכנולוגיה הישראלית לשפר את חיי היומיום של אלו שגורלם לא שפר עליהם.

הזירה אמונה על מחקר ופיתוח חברתי שמטרתו להתמודד עם אתגרים בתחומים חברתיים וסביבתיים דוגמת הגדלה וגיוון של מעגל המועסקים בתעשייה עתירת הידע או יצירת פתרונות טכנולוגיים מתאימים לאוכלוסיות מוחלשות בארץ ובעולם, שמתמודדות עם קשיים ייחודיים להם.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

לחברות ישראליות תפתח מעתה האפשרות להציע את הפיתוחים שבבעלותן לארגנטינה

רשות החדשנות חתמה על הכרזה משותפת עם משרד הייצור של ארגנטינה ליישום תכנית לשדרוג של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *