דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / 'התנסות בתעשייה' : התנסות בסביבה עדכנית בעלת ציוד טכנולוגי שלא נמצא בבתי הספר

'התנסות בתעשייה' : התנסות בסביבה עדכנית בעלת ציוד טכנולוגי שלא נמצא בבתי הספר

אינדקס חברות וספקים

חברת החשמל מתגייסת לתכנית חדשנית של משרד החינוך – 'התנסות בתעשייה' : התנסות בסביבה עדכנית בעלת ציוד טכנולוגי שלא נמצא בבתי הספר ובשילוב חניכה על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומומחים בתחומם.

במסגרת מדיניות קשרי הציבור של חברת החשמל, מקיימת החברה פעילות ענפה בקהילה, ברשויות מקומיות ועם גופים ממלכתיים וארציים שונים, בנושאי תוכן של חברת החשמל. השנה, בין שאר יוזמותיה בפעילותיה הקהילתיות, התגייסה חברת החשמל  לתכנית חדשנית  של המנהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך שיצאה זו השנה הראשונה לדרכה באמצעות 'תעשיידע'  – "התנסות בתעשייה" :  תכנית אשר תשפר את איכות הלמידה במגמות ותתמוך בהתאמת החינוך הטכנולוגי המקצועי לסטנדרטים בינלאומיים.

פרסום

סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, אורן הלמן, מציין כי "זהו נדבך נוסף מבין מגוון הפעילויות הקהילתיות של חברת החשמל בכל רחבי הארץ. אנו עוסקים בפרויקטים קהילתיים רבים ומגוונים שבמרכזם ההיבט החינוכי המיועד לתרום לקהילה הרחבה ולרבות לבני הנוער בהיבטים של איכות סביבה והתייעלות אנרגטית מהפן החינוכי במגמה לקדם את האחריות של הפרט להשפעת התנהלותו על חייו ועל סביבתו.   הצטרפות החברה לתכנית ייחודית זו משקפת היבט נוסף בתחום אחריותה התאגידית של החברה הלכה למעשה בהיותה משלבת עובדים ומנהלים בעלי ידע ייחודי שתורם למשתתפי התכנית.

התכנית 'התנסות בתעשיה':     

הצורך להתאים את החינוך הטכנולוגי-מקצועי לסביבה הטכנולוגית המשתנה מוכר בארץ ובעולם. בעקבות זאת, בחר משרד החינוך בגישה חדשה, לפיה כ- 100 חטיבות עליונות ברחבי הארץ ישתלבו בתעשייה במטרה  לדאוג להתפתחות מקצועית, לקבלת תעודת הסמכה מקצועית וליצור עתודה טכנולוגית מקצועית לתעשייה, למשק ולצה"ל. החיבור לתעשייה עוד במהלך הלימודים,  חיוני ומהווה חלק בלתי נפרד ממערך הלימוד, שכן ההכשרה מתבססת על ציוד טכנולוגי מתוחכם וסביבה עתירת משאבים שלרוב אינם בנמצא בבתי הספר.  התלמידים המשתתפים בתכנית משתלבים בתעשייה ומקבלים הדרכה מאנשי מקצוע מיומנים ומומחים בתחומם, ונהנים מהתנסוּת בתעשייה ומהנחיה צמודה. בנוסף, מובטח שהתלמידים רוכשים ידע עדכני, שיטות עבודה והתמחות בתחום הלמידה, לצד פיתוח מיומנויות עבודה, הזדמנות להשתמש בחומרים ובציוד מתקדם והתנסות בתהליכי עבודה וייצור, לצד תפיסות וערכים בתעשייה ובהם: בטיחות, אחריות ומשמעת, עמידה בלוח זמנים והתמדה.

שלושה בתי ספר ברחבי הארץ שישתתפו בתכנית חדשנית זו המתקיימת לראשונה בשנת הלימודים תשע"ו בשיתוף עם חברת החשמל:  לקיה ואלסייד מהישוב לקיה, ביה"ס אורט ערבי רמלה וכפר גלים במועצה אזורית חוף הכרמל.

פרסום

ערב פתיחה לתכנית בבתי הספר לקייה  ואלסייד  התקיים בהשתתפות התלמידים והוריהם.  מר עלי אבו כף, מנהל אגף החינוך במועצה אזורית אל קסום שבירך על הפעלת התכנית והדגיש כי "אנו מודעים לפער שיש לתלמידים בציוד ובמעבדות . הפיכת הלימוד למוחשי יותר והחיבור לתעשייה ובמיוחד לחברת החשמל הוא מבורך וייתן לתלמידים כלים רבים ואפשרויות להמשך עתידם המקצועי" . עוד השתתפו באירוע מר יאסר אלסייד, מנהל מח"ט (מרכז חינוך טכנולוגי)  אורט  אלסייד ומר מוסא אלסנע, מנהל מקיף על שם אקראא לקייה.

מר סאמח סבאג, מהנדס חשמל בנפת באר שבע של חברת החשמל סיפר את סיפורו האישי והמרגש כיצד כילד פירק מוצרי חשמל ונמשך לכיוון הטכנולוגי , שאף לתת לעתידו סיכוי להצליח כנגד כל הסיכויים . הוא למד והפך למהנדס בחברת החשמל.  סאמח  הציג את נושא בטיחות השימוש בחשמל כחלק בלתי נפרד מעבודת המהנדס וחידד עבור כולם את כללי הבטיחות בחשמל בחיי היום יום.קטי פלדמן, מנהלת התכנית באזור הדרום מטעם התעשיידע מיסודה של התאחדות התעשיינים שנבחר על ידי משרד החינוך לביצוע תכנית זו, הציגה את התכנית ומטרותיה וברכה את חברת החשמל על היענותה לפתוח את שעריה לתלמידים. גב' קרן כהן, רכזת התכנית מטעם התעשיידע אחראית על הובלת התכנית וביצועה מול בתי הספר. עם תום התכנית יתקיים אירוע בשיתוף בתי הספר שהשתתפו בה השנה .

בתמונות: אירוע השקת הפרויקט 'התנסות בתעשיה' בישוב לקיה בנגב.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים