דף הבית / חדשות תעשייה / החשכ"ל היה אמור לדווח לוועדה על יישום חוק שוטף פלוס 30 כבר לפני כחצי שנה והדבר טרם נעשה
קרדיט צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

החשכ"ל היה אמור לדווח לוועדה על יישום חוק שוטף פלוס 30 כבר לפני כחצי שנה והדבר טרם נעשה

אינדקס חברות וספקים

בדיון ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים התברר: החשכ"ל היה אמור לדווח לוועדה על יישום חוק שוטף פלוס 30 כבר לפני כחצי שנה והדבר טרם נעשה

יו"ר ועדת המשנה דנינו ביקש לקבל את הדיווחים בהקדם, הוא התייחס לבעיות שהעלו נציגי העסקים הקטנים והבינוניים ואמר: לא סביר שעצמאים משלמים ביטוח לאומי ולא זכאים לדמי אבטלה או מחלה – לא נעשה מסחרה, לא נסכים רק לתיקון אחד ונהייה מבסוטים

פרסום

 

ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לעסקים קטנים ובינוניים, בראשות ח"כ שלום דנינו, קיימה היום את ישיבתה הראשונה. ח"כ דנינו פתח את הדיון ואמר כי ועדת המשנה תרכז את המידע שהצטבר באשר לדרכים שבהם ניתן לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים, ותעביר את החומר לוועדת הכלכלה בראשות ח"כ דוד ביטן שתדון בכך. הוא הוסיף כי לאחר מכן הדברים יועברו גם לשר הכלכלה, ח"כ ניר ברקת.

ח"כ נעמה לזימי אמרה כי יחד עם פורום העצמאים בהסתדרות גיבשה תכנית שנועדה לתת רשת ביטחון לעצמאים ופרילנסרים במקרה של לחימה, מגיפה או אסונות כמו רעידת האדמה האחרונה בטורקיה. לדבריה, "הגיע הזמן שתהייה לעצמאים ודאות בעתות חירום".

יועצת הרגולציה של לה"ב, יעל גויסקי, אמרה כי גם אם רק נושא אחד או שניים יקודמו זו כבר תהייה בשורה. ח"כ דנינו הגיב על כך ואמר כי הוא לא מסתפק בנושא אחד או שניים. "לא סביר שיהיו עצמאים שמשלמים ביטוח לאומי ואין להם זכות לדמי אבטלה, תקופת אבל או מחלה. עד שלא הגעתי לכנסת לא הבנתי כמה זה לא הגיוני ולא בא בחשבון. אם זה לא יעבור ולא נצליח לעשות פה בוועדה הזו את הדברים האלה נזכה על הוועדה. אני לא הולך לעשות מסחרה, שיתנו לנו משהו אחד ונהייה מבסוטים", אמר.

חוקרת במכון הישראלי לתכנון כלכלי, כרמל גומא, הזכירה כי הציגה לח"כ דנינו את המחקר שמראה כי הסיוע הממשלתי לעסקים קטנים ובינוניים הוא סבוך ולא מספק כדי להגיע לכל העסקים.

נציג לשכת סוכני הביטוח, עופר חורש, ציין כי הכוונה לחייב מעסיקים עם 3 עובדים ומעלה להשתמש בממשק המעסיקים להפקדות פנסיוניות יגרום להם להוצאה מיותרת. בתגובה לכך אמר נציג רשות שוק ההון, עמיר כץ, כי לא מדובר בהוצאה גדולה ואין סיבה שעובד של עסק קטן לא ייהנה מכך שכספי הפנסיה שלו יקלטו באופן אמין ומהיר. ח"כ דנינו ביקש מכץ לבחון את הנושא שוב לקראת הדיון הבא, כדי לא להוסיף הוצאות לעסקים קטנים שאין בצידן תועלת משמעותית.

פרסום

סגנית נשיא לה"ב צמרת אביבי, העלתה את נושא החזר מענקי הקורונה וביקשה לבדוק זאת מול ראש הממשלה, שנתן לדבריה הבטחת בחירות לפיה אף עצמאי לא יצטרך להחזיר מענק. בנוסף היא ציינה כי צריך לבצע כמה תיקונים קטנים בצו סיווג מבוטחים משנת 1972, כדי לאפשר למורים ומורי דרך, שחקנים, אמנים ועוד לקבל דמי אבטלה בתקופות פגרה. ח"כ דנינו ציין כי נושא המענקים מטופל בוועדת הכספים והוא יעביר אליה את הבקשה.

מנהל תחום תשתיות ופיתוח עירוני, עמיחי דרורי, התייחס ליישום חוק מוסר תשלומים לספקים, ואמר כי במקרים רבים הרשות המקומית מזמינה עבודה בשם הממשלה והיא רק צינור להעברת כספים. במקרים אלה, אמר דרורי, אם הממשלה תעביר את הכסף בזמן, ולא תתעכב לפעמים חודשים ושנים, אז יוכלו גם הספקים לקבל את התשלום במועד. הוא הוסיף כי המרכז פנה כבר פעמים רבות לחשב הכללי באוצר אך לא נענה.

בעקבות זאת הזכיר ח"כ דנינו כי חוק שוטף פלוס 30 אושר בוועדת הכלכלה. לפי החוק והתקנות החשב הכללי באוצר היה אמור להגיש לוועדה דיווח על יישום החוק כבר לפני כחצי שנה, אך בדיון התברר כי הדבר טרם נעשה. ח"כ דנינו ביקש לקבל את הדיווחים בהקדם ואמר כי אם יהיה צורך בטיפול של ועדת הכלכלה הוא יעביר את הנושא לטיפול היו"ר ביטן.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים