דף הבית / חדשות תעשייה וטכנולוגיה / דוח מצב לוחמת הסייבר והמגמות ל-2022-2023 של ארמיס חושף את הסנטימנט העולמי של אנשי המקצוע בתחום ה-IT והאבטחה בנוגע ללוחמת סייבר

דוח מצב לוחמת הסייבר והמגמות ל-2022-2023 של ארמיס חושף את הסנטימנט העולמי של אנשי המקצוע בתחום ה-IT והאבטחה בנוגע ללוחמת סייבר

אינדקס חברות וספקים

על פי משתתפי הסקר, ארגונים אינם ערוכים להתמודדות עם לוחמת סייבר; יותר ממחצית מהארגונים עצרו פרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית עקב איומי הסייבר; אין תגובה אחידה למתקפת כופרה המתאימה בכל המקרים; וההוצאות על אבטחת סייבר נמצאות בעליה

סן פרנסיסקו – 24 בינואר 2023 – ארמיס, החברה המובילה בתחום של נראות ואבטחת נכסים, הודיעה היום על פרסום דוח מצב לוחמת הסייבר והמגמות ל-2022-2023 של ארמיס, החושף את הסנטימנט העולמי של אנשי המקצוע בתחום ה-IT והאבטחה בנוגע ללוחמת סייבר. המחקר מתאר את הסנטימנט של מעל 6,000 משתתפים בכל העולם ממגוון רחב של תחומי עיסוק לרבות בריאות, תשתיות חיוניות, קמעונות, שרשרת אספקה ולוגיסטיקה ועוד.

פרסום

הפלישה הרוסית לאוקראינה לא רק הפכה על פיהם את חייהם של אינספור אנשים, אלא אף מובילה להשלכות בתחום לוחמת הסייבר שיוסיפו להדהד בעתיד הנראה לעין. יעדי התקיפה נפרשים כיום הרבה מעבר לדרגים הגבוהים של הממשלות המתנגדות לפלישה – כל ארגון מהווה קורבן פוטנציאלי, וגופים העוסקים בתשתיות חיוניות או בעלי ערך גבוה נמצאים בראש הרשימה.

נדיר יזרעאל, מייסד-שותף ו-CTO, ארמיס: "לוחמת סייבר היא עתיד הטרור על סטרואידים, והיא מאפשרת שיטת התקפה א-סימטרית ומשתלמת כלכלית, המחייבת ערנות מתמדת והוצאות בלתי פוסקות על מנת להתגונן מפניה. לוחמת סייבר חשאית הופכת במהירות לנחלת העבר. אנו רואים כעת מתקפות סייבר חסרות בושה על ידי מדינות, לעתים קרובות מתוך כוונה לאסוף מודיעין, לשבש פעולות, או פשוט להשמיד נתונים. על בסיס המגמות הללו, על כל ארגון לראות בעצמו יעד אפשרי למתקפת סייבר ולאבטח את נכסיו בהתאם".

נתוני מפתח גלובליים מתוך דוח מצב לוחמת הסייבר והמגמות ל-2022-2023 של ארמיס כוללים:

  • שליש (33%) מהארגונים בעולם אינם לוקחים ברצינות את איום לוחמת הסייבר, והזדהו כאדישים או כלא מודאגים בנוגע להשפעת לוחמת הסייבר על ארגונם, דבר המותיר פתח לפערי אבטחה.
  • כמעט רבע מהארגונים בעולם (24%) מרגישים שאינם ערוכים באופן הולם להתמודדות עם לוחמת סייבר. עם זאת, אלמנט האבטחה בדירוג הנמוך ביותר בעיני אנשי ה-IT הוא למנוע התקפות ברמת המדינה (22%).
  • מעל 3 מתוך 5 (64%) מאנשי המקצוע בתחום ה-IT והאבטחה שהשתתפו בסקר מסכימים עם האמירה כי "המלחמה באוקראינה יצרה איום מוגבר של לוחמת סייבר".
  • יותר ממחצית (54%) מאנשי המקצוע המהווים מקבלי החלטות יחידים בכל הנוגע לאבטחת IT אמרו כי חוו יותר פעילות של איומים ברשת שלהם במהלך ששת החודשים מאי עד אוקטובר 2022, בהשוואה לששת החודשים שקדמו להם.
  • יותר ממחצית (55%) מאנשי ה-IT שהשתתפו בסקר מסכימים עם האמירה כי "הארגון שלי עיכב או עצר פרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית עקב איומי הסייבר". שיעור זה אף גדול יותר במדינות מסוימות לרבות אוסטרליה (79%), ארה"ב (67%), סינגפור (63%), בריטניה (57%) ודנמרק (56%).
  • כשנשאלו על המדיניות בארגונם בנוגע לתשלום כופר במקרה של מתקפת כופרה, לא היו אנשי ה-IT ברחבי העולם אחידים בתשובותיהם. 24% מהמשיבים ציינו כי ארגונם תמיד משלם, 31% אמרו שארגונם משלם רק כאשר נתוני לקוחות נמצאים בסכנה, 26% אמרו כי ארגונם אינו משלם אף פעם, ו-19% ציינו כי הדבר תלוי בגורמים שונים.
  • קצת מעל שלושה רבעים (76%) מאנשי ה-IT שהשתתפו בסקר מסכימים כי מועצות המנהלים (הבורדים) משנים את התרבות בארגונים שלהם לכיוון של אבטחת סייבר כתגובה לאיומי הסייבר.
  • כמעט 4 מתוך 5 (78%) מאנשי ה-IT שנסקרו אמרו שעל רקע המאורעות העולמיים שהתרחשו בפתאומיות לאחרונה או שעדיין מתרחשים (כגון הקורונה, המלחמה באוקראינה וכדומה), סביר כי החברה שלהם משקיעה כמות גדולה יותר מהתקציב שלה באבטחת סייבר, וכמעט 2 מתוך 5 (37%) חשבו שהדבר סביר מאד.

נתונים קנייניים מפלטפורמת מודיעין הנכסים והאבטחה של ארמיס, שנאספו החל מ-1 ביוני ועד 30 בנובמבר 2022, מאשרים כי המגמות לעיל לא האטו, אלא רק החמירו. האיומים נגד לקוחות ארמיס גברו ב-15% מספטמבר עד נובמבר בהשוואה לשלושת החודשים הקודמים. בנוסף זיהתה ארמיס כי הנתח הגבוה ביותר של איומים מכוונים נגד ארגונים העוסקים בתשתיות חיוניות, כאשר ארגונים בתחום הבריאות נמצאים במקום השני בהשוואה למגוון תחומים אחרים.

בנוסף לממצאי המפתח הגלובליים מהדוח ומהנתונים הקניינים המשלימים, הלקוחים מהפלטפורמה של ארמיס, התמקדה ארמיס במגמות אזוריות עם ניתוח ייחודי לכל מדינה בדוחות ספציפיים לארה"ב, בריטניה, צרפת, מדינות DACH (אוסטריה, גרמניה, שוויץ), איבריה, איטליה, דנמרק, הולנד ומדינות APJ (אוסטרליה, יפן, סינגפור).

למידע נוסף על דוח מצב לוחמת הסייבר והמגמות ל-2022-2023 של ארמיס: https://www.armis.com/cyberwarfare/

מתודולוגיה

ארמיס ערכה סקר בהשתתפות 6,021 אנשי IT ואבטחה בחברות עם מעל מאה עובדים בארה"ב, בריטניה, צרפת, מדינות DACH (אוסטריה, גרמניה, שוויץ), איבריה, איטליה, דנמרק, הולנד ומדינות APJ (אוסטרליה, יפן, סינגפור). ממצאים אלה נאספו בין 22 בספטמבר ו-5 באוקטובר 2022 ומתארים את מצב לוחמת הסייבר בעולם באזורים שונים ובמגוון תחומי עיסוק.

אודות ארמיס

פרסום

ארמיס היא הפלטפורמה המובילה לזיהוי ואבטחת נכסים, שנועדה לענות על סביבת האיומים החדשה

שנוצרת עם החיבור בין מכשירים. חברות פורצ'ן 1000 סומכות על ההגנה המיידית שאנו נותנים באופן

מתמשך לרשת הארגונית שלהם, תוך אפשרות לראות את כל הנכסים המנוהלים, הלא-מנוהלים, בסביבות כמו IT, ענן, IoT, מכשירים רפואיים (IoMT), טכנולוגיה תפעולית (OT) , G5 ומערכות שליטה תעשייתיות (ICS). ארמיס מספקת אבטחת מידע פסיבית שאין משתווה לה, ניהול מלאי, ניהול סיכונים ואכיפה אוטומטית. ארמיס נמצאת בבעלות פרטית ומטה החברה בפאלו אלטו, קליפורניה.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר / כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר

כדי להיות תמיד מעודכנים