דף הבית / חדשות תעשייה / גידול של 45% בהשקעות הקיבוצים בסטרטאפים

גידול של 45% בהשקעות הקיבוצים בסטרטאפים

השקעות הקיבוצים בסטרטאפים גדלו בשיעור של 45% והגיעו בשנת 2018 ל-110 מיליון שקל, כך עולה מנתוני הסיכום של איגוד התעשייה הקיבוצית. בסך הכל בוצעו 34 השקעות במיזמי הייטק על ידי 25 קיבוצים.

לדברי מנכ”לית איגוד התעשייה הקיבוצית, מרים דרוק, הקיבוצים שהתמקדו בשנים הקודמות בתחומי התעשיות המסורתיות, נמצאים בעיצומו של מהלך של הרחבת הפעילות בתחום ההייטק במטרה לפתח מקורות הכנסה חדשים. במשך שני עשורים העיבה על הקיבוצים העננה של הסדרי החובות שחייבה אותם להפנות את ההון הפנוי להחזר החוב, אולם בעשור האחרון השתנתה התמונה וקיבוצים רבים צברו הון מהצלחתם העסקית ומפנים כעת את חלקו להשקעות חדשות.

ההשקעות התבצעו באמצעות קרן המשתלה המשותפת לתנועה הקיבוצית ולאיגוד ואשר יוצרת חיבורים בין קיבוצים ומפעלים לבין סטרטאפים ומסייעת במימון של ההשקעות. רפי נבו, מנכ”ל קרן המשתלה ומנהל אגף יזמות חדשנות ומו”פ באיגוד התעשייה הקיבוצית, מסר כי תחום נוסף שיש בו גידול ניכר הוא השקעות בחדשנות בתעשייה הקיבוצית ע”י ביצוע מו”פ טכנולוגי עצמי או בעזרת חברות סטארטאפ מתמחות. מפעלי התעשייה הקיבוצית השקיעו למעלה מחמישים מיליון שקל במהלך 2018 בפיתוח מוצרים חדשים, תהליכי ייצור חדשים, פיתוח קוי ייצור וייעול שרשרת הערך הפנים מפעלית. חלק ניכר מהפיתוח מומן בעזרת תכניות רשות החדשנות ואילו ההשקעה בציוד ובינוי בעזרת מסלולי הסיוע של רשות ההשקעות.

פרסום
פרסום

בשנה החולפת רשמו מפעלי הקיבוצים שיא של כל הזמנים במכירות שהגיעו להיקף של 44.9 מיליארד שקל. במפעלים מועסקים מעל 30 אלף חברים ועובדים חיצוניים, רובם באזורי הפריפריה.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של מכניקה-נט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל מכניקה נט

מערכת פורטל מכניקה נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים ,ידיעות מהארץ העולם ועוד המון אינפורמציה בתחום תעשיית המתכת תעשיית הזיווד הפלסטיק והגומי . בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

החדשנות נמצאת גבוה בעדיפויות של ענף הפלסטיקה והגומי

תחת הכותרת “עוברים לתעשיית פלסטיק חכמה ולייצור מתקדם, איחוד כוחות” תתכנס הוועידה המרכזית של תעשיית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *